Ondřej Horák ve Zděchově trochu zabloudil. Přesto v závodu zvítězil

date_range 06.Lis, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up 3. ročník krosového běhu ,,Tož běž“, foto: Tom Frýdl

Ve Zděchově se konal 3. ročník krosového běhu ,,Tož běž“. S nástrahami 12. kilometrů dlouhého závodu se nejlépe vypořádal Ondřej Horák z Fortexu Moravský Beroun, který vybojoval zlatou příčku za čas 59:52. Druhé místo obsadil s třináctisekundovou ztrátou Marek Tretera, bronzovou pozici vybojoval Daniel Mičola (oba AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 1:02:13). Tomáš Frýdl (Běžím za Zděchov) skončil v čase 1:02:33 čtvrtý a Tomáš Štverák (Inov – 8 Team, 1:02:59) byl pátý.

Pro prvenství mezi ženami si doběhla Marie Delingerová (Fortex Moravský Beroun, 1:11:00). Druhá byla se šestatřicetisekundovým mankem Helena Kovaříčková z Poličné, zisk bronzové příčky potěšil Lucii Kalafutovou (AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm, 1:17:49). Pro čtvrté místo si doběhla domácí Petra Kocourková (1:18:05), z páté pozice se radovala slavičínská Vendula Skoupá (Sykora running, 1:18:34).

,,Ondřejovi Horákovi k zisku zlaté příčky nezabránilo ani menší bloudění před cílem. Krosař z Olomoucka si totiž klíčový náskok na první pozici vypracoval už v úvodních šesti kilometrech. Zajímavý byl souboj mezi ženami. Marie Delingerová sice pořád běžela na čele, ovšem Helena Kovaříčková ji až téměř do konce závodu atakovala. Potěšil mně rovněž zájem dětí. Ty si letos ve Zděchově na kratších tratích zazávodily poprvé,“ byl spokojený jeden z pořadatelů Tomáš Frýdl.