Orientační běžci Luhačovic vybojovali titul mistrů republiky ve sprintové štafetě

date_range 18.Zář, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up MČR ve sprintových štafetách v Pardubicích. Foto: Petr Klimpl a Petr Kadeřávek

V Luhačovicích se slaví. Reprezentanti tamního klubu vybojovali titul mistrů republiky v orientačním běhu v závodu ve sprintové štafetě. O velký úspěch se v Pardubicích v Ohrazenicích postarali Martina Jirčáková, Vojtěch Sýkora, Jonáš Hubáček a Vendula Horčičková. Vítězové si pro zlaté medaile doběhli v čase 56:03. Stříbro získali s třiadvacetisekundovou ztrátou obhájci loňského prvenství štafeta OK 99 Hradec Králové (Tereza Novotná, Daniel Vandas, Jan Petržela, Denisa Kosová), třetí skončil SK Severka Šumperk (56:54, Anna Štičková, Martin Poklop, Marek Schuster, Tereza Janošíková).

,,Patřili jsme mezi šest hlavních favoritů na prvenství v závodu. A protože se naši borci nedopustili žádné podstatné chyby, tak zaslouženě získali titul českých šampionů ve sprintových štafetách,“ je na svoje svěřence pyšný předseda klubu OB Luhačovice Libor Slezák.

Ten také popsal rozhodující momenty zajímavého závodu.

,,Martina Jirčáková po prvním výborně rozběhnutém úseku předávala pomyslný kolík na osmém místě v těsném závěsu za čtvrtou štafetou a se ztrátou 46 sekund na čelo. V průběhu druhého úseku se pak do vedení propracoval skvěle běžící Vojtěch Sýkora. Ten pomyslný kolík Jonášovi Hubáčkovi předával s třísekundovým náskokem před štafetou brněnských Žabovřesek. Hubáček v průběhu třetího úseku náskok na první příčce navýšil na sedmnáct sekund. Ve čtvrtém úseku zkušená Vendula Horčičková už naše prvenství pohlídala,“ radoval se z historického úspěchu Libor Slezák.

Reprezentanti lázeňského města se po dvou čtvrtých příčkách a dvou šestých místech v minulých sezonách letos dočkali vytouženého zlata v poměrně mladé disciplíně orientačního běhu.

MČR ve sprintových štafetách v Pardubicích. Foto: Petr Klimpl a Petr Kadeřávek

Na východě Čech se konalo také mistrovství republiky ve sprintu. V Hradci Králové se o nejlepší výsledek luhačovických orientačních běžců postaral v hlavní kategorii H21 Vojtěch Sýkora, který si pověsil na krk bronzovou medaili. V 3600metrovém závodu s 21 kontrolami dosáhl času 13:51. Vyhrál Jakub Glonek (OK Kamenice, 13:20), před Tomášem Křivdou (K.O.B. Choceň, 13:39).

,,Vojta po téměř bezchybném výkonu v konkurenci kompletní české špičky získal na mistrovství republiky svoji první medaili mezi dospělými,“ upozornil Libor Slezák.

V ženách po několika drobných chybách obsadila Vendula Horčičková šestou příčku.

Královéhradecký závod se konal v historickém centru města. Poté po překonání a podběhnutí lávky přes řeku Orlici pokračoval kličkováním mezi záhony okolo univerzitních budov.