Pátý turnaj ATP Valašska vyhrál útočně naladěný Martin Plášek z Luhačovic

date_range 09.Zář, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Martin Plášek (vpravo) porazil ve finále Jana Kostku

Prvenství z pátého singlového turnaje ATP Valašska hraného jako Grand Slam putuje do Luhačovic. Na antuce ve Zlíně na Vršavě triumfoval Martin Plášek.

Vítěz loňského okruhu na zlínských kurtech na cestě za první příčkou ve čtvrtfinále porazil valašskoklobouckého Martina Rašku, v semifinále po velkém boji překonal Jana Šenkeříka ze Zlína a ve finále v souboji dvou nejvýše nasazených hráčů udolal Jana Kostku (Valašské Klobouky).

,,Po celý průběh turnaje jsem se za jakéhokoliv stavu snažil hrát útočně a nebál jsem se výměny zakončovat. Díky této taktice jsem získal spoustu vítězných balonů,“ pochvaloval si formu Martin Plášek.

Jeho cesta za vítězstvím ovšem nebyla snadná.

,,Čtvrtfinálový soupeř Martin Raška se v posledních týdnech pořád zlepšuje. Nepříjemný je hlavně jeho bekhend. Souboj s bojovným tenistou z Valašských Klobouk ale rozhodly moje větší tenisové zkušenosti. V semifinále jsem Janu Šenkeříkovi oplatil čtvrtfinálovou porážku z druhého turnaje ATP Valašska v Luhačovicích. Zápas ovšem rozhodl až supertiebreak. V něm jsem vedl už 5.0 a 8:1. Honza totiž v klíčové pasáži utkání dělal spoustu nevynucených chyb,“ prozradil Plášek.

Tenista z Luhačovic byl úspěšný i ve finále.

,,V partii o první místo se na Janu Kostkovi projevila únava po těžkých duelech s Korcem a Juříčkem. Nicméně v prvním setu jsem prohrával 4:5. Zlomový byl následující gem, kdy jsem vyrovnal na 5:5. Poté jsem první sadu vyhrál, a protože jsem měl ve zbytku duelu víc sil, tak jsem ovládl i druhé set,“ potěšil povedený výsledek Martina Pláška.

Ve Zlíně se hrála také Soutěž super útěchy (o 5. místo). V ní ve finále Jan Korec (Zlín) porazil Martina Rašku (Valašské Klobouky) 6:2, 7:6.

V Soutěži velké útěchy (o 9. místo) ve finálovém duelu Fryštačan Jiří Rafaja zdolal valašskoklobouckého Pavla Andrýse 6:4, 6:2.

VÝSLEDKY 5. TURNAJE ATP VALAŠSKA (GRAND SLAM) 2020:

Čtvrtfinále: Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Jan Korec (Zlín) 4:6, 6.3, 10:4, Miloš Juříček (Vsetín) – Kamil Malota (Luhačovice) 6:4, 6:2, Jan Šenkeřík (Zlín) – Milan Miklas (Luhačovice) 6:3, 6:2, Martin Plášek (Luhačovice) – Martin Raška (Valašské Klobouky) 6:3, 6:3.

Semifinále: Kostka – Juříček 6:4, 2:6, 10:8, Plášek – Šenkeřík 6:4, 6:7, 10:2.

Finále: Martin Plášek – Jan Kostka 6:4, 7:5.