Radim Grebík vybojoval v Kataru páté místo. Tomáš Kříž skončil v Dauhá jednadvacátý

date_range 13.Pro, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Z Asijského poháru v Kataru 2021, Radim Grebík, Tomáš Kříž. Foto: se svolením Radima Grebíka

Radim Grebík a Tomáš Kříž (oba Titan Trilife Zlín) si ještě prodloužili triatlonovou sezonu. Oba reprezentovali Česko na Asijském poháru v Kataru. Závod v Dauhá se konal na trati složené z 1500 metrů plavání, 38 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu. Grebík v něm vybojoval za čas 1:43:37 páté místo. Kříž skončil v čase 1:47:01 jednadvacátý. Zvítězil Jawad Abdelmoura z Maroka (1:42:48), před Benem Dijkstramou z Velké Británie (1:43:08). Třetí příčku obsadil Japonec Aoba Yasumatsu (1:43:15).

,,Závod se konal v nové stále ještě nedostavěné čtvrti v Dauhá. Pořadatelé ale měli všechno dokonale připravené,“ prozradil Radim Grebík.

,,Plavalo se na dvou okruzích v místní zátoce Perského zálivu. Voda měla příjemných 26°C. Cyklistika se jela v širokých ulicích pod mrakodrapy a závěrečný běh se běžel po promenádě podél pláže. Cyklistika i běh byly rovněž rozložené do dvou okruhů,“ informuje dále Grebík.

Triatlonista ze Vsetína hájící barvy zlínského Titan Trilife klubu se od startu držel v kontaktu s čelem závodu. Na kole jel ve vedoucí skupině, do které se dotáhl i Tomáš Kříž.

,,Běh byl pro mě největší výzvou. Na aklimatizaci jsem měl v Kataru pouze 48 hodin a s časovým posunem jsem šel do závodu v 5.30 hodin našeho času. To pro olympijský triatlon není obvyklé. Brzký start byl však přizpůsoben místnímu počasí, protože odpoledne bylo v Kataru třicetistupňové vedro. Při běhu to ale bylo opravdu náročné. Snažil jsem se držet krok s pozdějším vítězem Maročanem Abdelmourou. V průběhu šestého kilometru jsem ale musel tempo zvolnit a vedoucí čtveřici opustit. Ovšem i se ziskem pátého místa jsem spokojený,“ tvrdí Radim Grebík.

Ten v cíli na třetí příčku ztrácel dvaadvacet sekund.

,,I páté místo mi však zajistilo další cenné body do světového žebříčku a tím i lepší výchozí pozici při startu příští sezony,“ potěšilo Grebíka.