Radima Grebika ve Světovém poháru přibrzdil defekt

date_range 21.Zář, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Radim Grebik. Zdroj: archiv klubu Titan Trilife Zlín

Radim Grebik (Titan Trilife Zlín) si poprvé v kariéře zazávodil ve Světovém poháru v triatlonu. Minulý víkend v závodu ITU Triathlon Word Cup 2020 v Karlových Varech obsadil v čase 2:02:31 šestačtyřicáté místo. Zvítězil Vincent Luisi z Francie (1:52:14), před Portugalcem Vasco Vilacou (1:52:20). Bronzovou pozici vybojoval Jelle Greens z Belgie (1:52:34).

Závod se konal na tratích olympijského triatlonu složené z 1500 metrů plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

,,O tom, že budu ve Světovém poháru startovat, jsem se dozvěděl tři dny před závodem,“ byl příjemně překvapený Radim Grebik.

Vsetínský triatlonista ve službách zlínského klubu Titan Trilife karlovarský závod začal bez respektu a těšil se na nejlepší triatlonovou školu.

,,Ta přišla hned v plavecké části. Boj o první bójku doprovázelo velké nasazení. Na začátku závodu se každá pozice počítala. První depo jsem pak proběhl v těsném závěsu větší hlavní skupiny. Ale i v cyklistice se první metry jely hodně rychle. Bohužel už v průběhu prvního okruhu jsem měl defekt. Díky němu jsem se propadl v průběžném pořadí. Do závěrečného běhu jsem však vybíhal s úsměvem. Hřálo mě totiž vědomí, že obohacený spoustou zkušeností dokončím svůj první závod v kariéře ve Světovém poháru,“ užíval si světový olympijský triatlon v nejznámějším českém lázeňském městě Grebik.

Den před Světovým pohárem se v Karlových Varech uskutečnil i Český pohár v olympijském triatlonu. Tento závod se konal na tratích 0,7 – 20 – 5 kilometru.

V něm si reprezentanti Titan Trilife Zlín zaknihovali několik povedených výsledků. 1. místo vybojovali Radim Grebik (kategorie juniorů), Daniel Tkáč (muži 40 – 49 let) a Zdeněk Orner (muži nad 60 let). Zisk bronzové příčky potěšil Terezu Svobodovou (ženy 20 – 29 let). Filip Václavík obsadil 8. pozici v mužské kategorii 20 – 29 let. A osmá skončila i Barbora Vojtěšková v kategorii dorostenek.