Radovan Holík závod ve Valašských Kloboukách rozhodl na začátku posledního kopce

date_range 19.Srp, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Radovan Holík ovládl závod Klobucká kola 2019, foto: Martin Dohnal

Člen formace Cyklogat Malenovice Radovan Holík vyhrál 8. ročním mezinárodního závodu v cross country Klobucká kola 2019. Holík dosáhl ve Valašských Kloboukách v podniku dlouhém 22,5 kilometru, rozloženém do 5 okruhů, zařazeném do letošní sedmidílné Valašskokarpatské cyklotour, času 1:25:04. Druhou příčku obsadil s devětatřicetisekundovým mankem slovenský biker Miroslav Michálek (CMS Považská Bystrica), bronzovou pozici vybojoval Petr Holzner (Orel Valašské Klobouky, 1:29:51).

,,Hned v úvodních kilometrech jsme se s Michálkem odpoutali od zbytku startovního pole. Slovenský biker byl na začátku závodu aktivnější. Nicméně ve druhém kole v nejdelším stoupání ke Královci jsem měl pocit, že začíná vadnout. Proto jsem ho předjel. Ve zbytku výjezdu jsem si pak vybudoval mírný náskok. Ve sjezdu na konci třetího okruhu jsem ovšem udělal chybu, kdy jsem se nevešel do jedné zatáčky. Musel jsem vycvaknout nohu z pedálů a dostat se zpět na trať. V této pasáži mně Michálek dojel. Rozhodující moment nastal v posledním pátém kole na začátku největšího kopce. Tam jsem se po povedeném nástupu definitivně probojoval na vítěznou pozici,“ popsal vývoj letošních Klobuckých kol Radovan Holík.

Klobucká kola 2019, foto. Martin Dohnal, fotogalerie ZDE

13,5 kilometrový závod žen rozložený do 3 okruhů jednoznačně ovládla stylem start – cíl největší favoritka Libuše Prchalová (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 43:42). Stříbrná dojela zkušená Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 51:17). Třetí místo brala Lenka Černá (HBT Zlín, 1:00:18).

V letošních Klobuckých kolech si v 17 kategoriích zazávodilo 131 příznivců horských kol.