Roman Tománek bral v Ostravě 4. místo

date_range 21.Úno, 2018 featured_play_list Sport

Člen týmu Gallak Slavičín Roman Tománek obsadil čtvrtou příčku ve 14. ročníku mezinárodního maratonu v Ostravě, který byl Memoriálem Františka Ohery. Tománek se v závodu dlouhém 42,2 kilometru na okruhové trati v Třebovicích prezentoval časem 3:08:37. Prvenství vybojoval v čase 2:56:10 Slovák z Kysuckého Nového Mesta Peter Tichý. Druhý doběhl Marek Procházka z Třince (3:02:03), třetí místo získal zásluhou času 3:04:45 Matěj Urbaczka z Třince.

,,Závod se běžel na rovinaté trati pokryté sněhem a ledem. Tyto podmínky také ovlivnily výsledné časy," informoval Roman Tománek.

Roman Tománek na archivním snímku

Ten se od startu díky rovnoměrnému tempu pohyboval na čtvrté pozici. ,,Tichý, Procházka a Urbaczek měli přede mnou dostatečný náskok. Nicméně ztrátu na třetího v pořadí Matěje Urbaczka se mi v závěru podařilo stáhnout z osmi minut na necelé čtyři minuty. Proto mě mrzí, že jsem nezačal finišovat dříve. Soupeř z Třince se mi totiž v cíli přiznal, že ze mě měl obavy," trochu zamrzelo slavičínského vytrvalce.

Tománek však v Ostravě vyhrál mužskou kategorii 55 – 64 let. V ní byl stříbrný Stanislav Ďuriga z Trenčína (3:26:48), třetí mezi nimi skončil další Slovák ze Žiliny Milan Šmárik (3:40:38).