Roman Tománek obsadil v Českých Budějovicích stříbrnou pozici

date_range 07.Úno, 2018 featured_play_list Sport

Slavičín – Roman Tománek vybojoval v kategorii padesátníků stříbrnou příčku v Budějovickém T1 maratonu. Člen týmu Gallak Slavičín v Českých Budějovicích dosáhl ve 42,2 kilometru dlouhém závodu, času 3:13:22. Prvenství bral Radek Uhlíř z domácího klubu Trisk České Budějovice (3:06:00), třetí místo obsadil časem 3:17:44 Arnošt Mikolášek z jihočeské obce Nákří.

,,Letošní českobudějovický maraton byl přemístěný do pavilonu na výstavišti. V minulosti se desetkrát konal v podzemních garážích obchodního centra. Na výstavišti nás čekala čtyřsetmetrová trať rozložená do 105,5 okruhů," představil zajímavý závod Roman Tománek.

Budějovický T1 maraton, Roman Tománek měl startovní číslo 110

Ten se po slovenském Kolárovu a Ostravě na jihu Čech postavil na start třetího maratonu během čtrnácti dnů. ,,V Českých Budějovicích to byl hodně nepřehledný závod. Na místním výstavišti se totiž představilo 123 vytrvalců. Nicméně se svým výsledkem jsem spokojený. Začal jsem ve volnějším tempu, od dvacátého kilometru se mi ale dařilo zrychlovat," pochvaloval si Tománek.