Silvie Zvonková ovládla závod v Popově, den po svatbě bratra

date_range 29.Zář, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Silvie Zvonková v cíli závodu. Foto: Radek Holík

Reprezentant otrokovického KESBUK Teamu Matěj Beníček vyhrál 3. ročník Běhu podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Na Valašsku v závodu dlouhém 15 kilometrů se blýskl časem 59:05. Druhý skončil se ztrátou 50 sekund jeho klubový kolega František Klofáč, bronz bral za čas 1:03:50 Martin Hečko ze Zlína hájící barvy kašavského Valachbajk Teamu.

,,Závod jsem si chtěl hlavně užít. Začínám zimní přípravu na novou sezonu, takže jsem ho bral jako součást tréninků. Lákala mě také horská prémie v polovině kopce Pláňava,“ nezapíral Matěj Beníček.

Ten si proto od začátku hlídal největšího soupeře Františka Klofáče, který má letos na podzim výbornou formu.

Běh podzimním ránem se běžel 7 kilometrů do kopce a 8 kilometrů z kopce.

,,Ve výběhu jsem si na prvním místě vypracoval mírný náskok a ten jsem si v seběhu pohlídal. Franta ovšem můj náskok stahoval a 2 kilometry před cílem byl kousek za mnou. Proto jsem musel v závěru ještě jednou zrychlit tempo,“ upozornil Beníček.

Ve Štítné nad Vláří se mu líbilo.

,,Závod byl skvěle zorganizovaný. Přálo mu také počasí. A v cíli jsem si pochutnal na výborné gulášové polévce. Jenom škoda, že si na Valašsko nenašlo cestu víc běžců,“ mírně zalitoval Matěj Beníček.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Foto: Radek Holík. Celá fotogalerie ZDE

V patnáctikilometrovém závodu žen se z prvenství radovala největší favoritka Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:13:17). Stříbrná doběhla Vendula Skoupá (Sykora running). Vytrvalkyně ze Slavičína byla v cíli o 3 minuty a 58 sekund pomalejší. Třetí místo obsadila další reprezentantka Slavičína Jana Gottfriedová (1:25:07).

,,Že budu v neděli ráno ve Štítné nad Vláří závodit, jsem vůbec neplánovala. V sobotu se totiž ženil bratr Marek Babulík a já mu šla za svědka. Proto jsme celý týden žili svatebními přípravami. V sobotu pak všechno klaplo, padlo ano, jedli jsme, pili a samozřejmě tančili. V neděli ráno zazvonil manželovi Milanovi budík, protože byl rozhodnutý, že si po dlouhé době ve Štítné nad Vláří zase zazávodí. Jenže rodiče míní a děti mění, takže jsem nakonec do Štítné nad Vláří odjela já, protože mám tento seriál letos dobře rozběhlý,“ vysvětlovala velmi dobře naladěná Silvie Zvonková.

Ke startu závodu přijela na poslední chvíli. Chvíli se rozběhala a šla na to.

,,Měla jsem jediný cíl. Brzy vidět cíl a závod přežít. Nakonec jsem závod vyhrála stylem start-cíl,“ prozradila.

S výběhem na kopec Pláňavu si valašskokloboucká vytrvalkyně poradila.

,,Ale opravdu nevím, co bylo horší. Jestli výběh nahoru, nebo seběh dolů,“ přiznala Zvonková.

Ve Štítné nad Vláří se ještě konal 9kilometrový závod. V něm mezi muži zvítězil František Machů (44:15), před Petrem Pančochou (44:48), třetí byl Viktor Polách (49:04). Závod žen ovládla Petra Petrášová (47:37), před Janou Otavovou (49:24). Třetí pozici vybojovala Linda Luisa Radecká (50:34).

Běh podzimním ránem, který měl start i cíl na koupališti ve Štítné nad Vláří, byl součástí letošního čtyřdílného seriálu krosových běhů ránem ve Štítné nad Vláří – Popově. Doprovázela ho tradiční příjemná atmosféra. V cíli si všichni účastníci pochutnali na výborné gulášové polévce. Zajímavá byla i jedna z cen. Vítěz vrchařské prémie obdržel mobilní telefon Samsung.

Závod organizoval Vlastimil Martinát se svou ženou Janou, rodinou a přáteli.

,,Trochu jsem se ale obával, že ve druhé polovině krátkého závodu bude povrch trasy podmáčený. Moje obavy se však nenaplnily. Dlouhá trasa vedla z velké části lesem po asfaltové silnici a běžci se na ní stačili kochat nádhernými výhledy. Svým způsobem mě pobavil Matěj Beníček, který mi v cíli prozradil, že během závodu stačil v lese zkontrolovat nehybně ležící ovečku. Přesto závod s poměrně velkým náskokem vyhrál,“ smekl před nejlepším vytrvalcem Vlastimil Martinát.

Letos se ve Štítné nad Vláří-Popově ještě uskuteční Běh Štědrým ránem. Ten se koná v sobotu 24. prosince. Start tohoto závodu je v 9 hodin.