Sledge hokejista Erik Fojtík se českého titulu nedočkal

date_range 06.Dub, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Sledge hokejista Erik Fojtík. Foto: Archív Erika Fojtíka

Erik Fojtík ze Slavičína přišel během dvou let již dvakrát o titul mistra České republiky. Nejprve to bylo ještě v dresu Studénky, kdy mu chybělo ve finálovém souboji se Zlínem odehrát poslední utkání. Sezóna však byla kvůli začínajícímu COVID-19 nakonec zrušena. O další titul přišel Erik Fojtík po návratu z Pekingu z paralympijských her, kde reprezentoval Slovensko. Kvůli válce na Ukrajině nepřijeli ve finálovém souboji s Karlovámi Vary Havířovu legionáři z Ruska. Pouze v odvetném utkání ve Zlíně nastoupil kapitán ruské sborné Dmitrij Lisov, ale ten na všechno sám nestačil. Erik Fojtík se tak stal sběratelem stříbrných medailí.

„V posledních zápasech sezony  25. – 26. 3. České sledgehokejové ligy se do finále ve Zlíně probojovaly celky SKV Karlovy Vary a Parahokej Havířov. Boužel pro náš tým tyto dva závěrečné duely vůbec nevyzněly pozitivně, když v prvním jsme byli dehonestováni poměrem 10:0  a v tom druhém jsme opět prohráli 8:4. Karlovy Vary s mladými českými reprezentanty plně ovládly ledovou plochu a předváděly hezkou kombinační hru, po právu si tedy zasloužily titul mistra ČR,“ upřesňuje Erik Fojtík.

První zápas, který se hrál ve Zlíně v pátek 25. března v podvečer v 19 hodin, byl přehlídkou karlovarského parahokeje, protože havířovský tým Erika Fojtíka se k puku příliš nedostával. Individuálně se občas prosadil Hečko, který se s pukem vydal mimo pásmo Havířova, ale bez pomoci spoluhráčů se nemohl prosadit. Karlovarští si hezkými kombinacemi  a rychlou hrou dokázali poradit s hráči Havířova a není divu, že se dostávali do šancí, které proměňovali. Pravdou je, že nebýt Lepáčka, kterého v závěru utkání v bráně vystřídal Loska, mohlo být skore utkání ještě tristnější, protože podal výborný výkon. Na hře bylo opět vidět, že Havířov je bez ruských hráčů opravdu slabý tým a tak není divu, že tento duel skončil pro tragicky 10:0!

Erik Fojtík v dresu Parahokej Havířov z.s.

Branky a nahrávky: 5. Wágner (Geier, Karafiát), 11. Karafiát (Geier), 12. Zelinka (Geier, Karafiát), 28. Veselý (Geier, Karafiát), 32. Veselý (Zelinka), 33. Zelinka, 37. Geier (Wágner), 39. Geier, 43. Veselý (Wágner, Kovařík), 45. Karafiát (Veselý, Wágner)

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Zelinka, Haas, Wágner (A) – Michalčín, Berger, Veselý, Kovařík, Geier (C), Sedláček, Karafiát (A)

Trenér: Miroslav Hrbek

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loska) – Kudrna (C), Fojtík, Staněk – Keller, Kudela, Bařák, Hečko (A), Rábik, Prostředník, Mlčák

Trenér: Petr Kudrna

V sobotním utkání bylo příjemným překvapením pro tým Havířova a nepříjemným pro soupeře – příjezd Dmitrije Lisova. V úvodních minutách byl Havířov ofenzivné lepším týmem a podařilo se mu v úvodních minutách obsadit soupeřovo pásmo, ale k vážnějšímu ohrožení brány se nedostali. Opět se ukázala lepší sehranost soupeře, který skóroval jako první na začátku druhé třetiny a o minutu později už Vary vedly 2:0. Havířovu se podařilo snížit na 2:1 a poté srovnat Lisovem na 2:2. Tento stav nevydržel dlouho, když se soupeř opět ujal vedení a do konce druhé třetiny ještě zvýšil náskok na na 4:2.

V úvodu třetí třetiny po rychlém úniku snížil Dima Lisov na 4:3. I přes snahu Havířov se soupeřem nedokázal držet tempo a tak padaly góly do sítě 5:3 ve 39. minutě a o chvíli později na 6:3. I když se Hečko s Lisovem snažli najít cestu před karlovarskou klec a skorovat, ale nedařilo se. SKV K. Vary se dostali až na osmigólové skóre 8:3, které kosmeticky upravil na konečných 8:4 Václav Hečko.

Tento zápas byl výkonostně lepším pro tým Havířova a to zásluhou Lisova, který svou rychlostí a zkušeností vytvořil hodně šancí pro své spoluhráče, hlavně však pro Hečka. Nebyla to hra jen na jednu bránu a i pro diváka to byla zajímavá podívaná.

Branky a nahrávky: 16. Sedláček (Geier, Wágner), 16. Sedláček (Veselý, Geier), 20. Geier (Haas, Sedláček), 30. Geier (Veselý, Wágner), 37. Veselý (Geier), 39. Veselý (Geier, Wágner), 40. Geier (Zelinka), 40. Sedláček (Kovařík) – 19. Fojtík (Hečko, Mlčák), 20. Lisov (Staněk), 31. Lisov (Fojtík), 41. Hečko (Lisov, Bařák)

SKV Sharks Karlovy Vary: Mach – Zelinka, Haas, Wágner (A) – Michalčín, Berger, Veselý – Kovařík, Geier (C), Sedláček – Karafiát (A)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček (Loska) – Kudrna (C), Fojtík, Staněk – Keller, Kudela, Lisov – Bařák, Hečko (A), Rábik – Mlčák (A)