Sledge hokejista Erik Fojtík si zahraje o mistra ČR

date_range 12.Led, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Erik Fojtík v barvách sledge hokejistů Havířova

Erik Fojtík si v barvách sledge hokejistů Havířova zahraje o mistrovský titul. Rozhodlo o tom poslední utkání se Zlínem, které se hrálo v sobotu 8. ledna na půdě Severomoravanů. Domácí sledge hokejisté i s pomocí ruských legionářů nakonec udolali obhájce prvenství z Baťova města v poměru 4:3. Tento výsledek Havířov poslal do bojů o první příčku Superfinále o mistra ČR proti SKV Karlovy Vary.  To proběhne ve Zlíně ve dnech 28. a 29.1. 2022 a rozhodne se tak o umístění všech týmů soutěže.

Premiéra parahokeje v Říčanech Havířům vyšla

Dohrávka zápasu, jež se sice měl původně hrát v Havířově, ale Sparta jej z důvodu „marodky“ zrušila, tak se odehrála  v Říčanech a v neobvyklém pátečním dnu 7. ledna. Parahokej Havířov se představil v nejsilnější sestavě, s ruskou legií a slovenským reprezentantem Lepáčkem v bráně. Není tedy divu, že zvítězil vysoko 7:1. Zápas byl plně v režii hostů z Havířova, kteří vytvářeli trvalý tlak na Sparťany, kteří měli jen jednoho hráče na střídání. První branku vstřelil až v desáté minutě Volkov.To bylo ale kupodivu vše v první třetině. Překvapením bylo, že Sparta v úvodu druhé třetiny srovnala z hole  Zdenka Krupičky. Chvíli poté ale Havířov navýšil na 2:1 z hole Sergeje Lisova. Do konce druhé třetiny se prosadili ještě Lisov na 3:1 a vzápětí přidal Volkov branku na 4:1.

Třetí třetina už byla plně v otěžích Havířova a unavená Sparta se ztěžka osvobozovala vyhazovaním do středního pásma nebo na zakázané uvolnění. Havířov své skóre navýšil ještě o tři branky a Spartu porazil 7:1. Pravdou je, že se rychlostí prosazovali hlavně zkušení ruští hráči, ale hostující Hečko se jim skvěle vyrovnával a na spoustě golů měl asistence. První asistenci na gól si připsal Bařák a gólem se zapsal i zkušený Mlčák. Dvě asistence přidal i sledge hokejový světoběžník Erik Fojtík.

Sparta Praha – PARAHOKEJ HAVÍŘOV 1:7 (0:1, 1:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Volkov, 16. Lisov (Hečko), 27. Lisov, 27. Volkov (Hečko), 36. Mlčák (Severin), 42. Lisov (Fojtík), 44. Lisov (Fojtík) – 15. Krupička (Raul, Ohar)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudrna (C), Fojtík, Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák
Trenér: Petr Kudrna

Sparta para hokej: Matoušek, Vápenka – Zapletal, Raul, Ohar, J. Krupička (C), Bečvář, Novotný, Frolík, Jirsa, Kapko, Z. Krupička
Trenér: Jakub Novotný

Rozhodčí: Noga, Tomeček

Těsná výhra nad dobře hrajícím Zlínem

V závěrečných bojích základní části ligové soutěže se na ledě Havířova představil jeden z favoritů českého parahokeje a obhájce prvenství –  celek ze Zlína. I přesto, že domácí byli v nejsilnější sestavě, tzn. s „Křídly Sovětů“, dokázali porazit Zlín pouze o jedinou branku 4:3. Hned po úvodnim vhazování, neudržel kotouč na modré Hábl, toho využil Lisov, který překonal Zlínského Matouška – 1:0. Hra se většinou odehrávala v pásmu Zlína, ale v jedenácté minutě zatáhl Palát puk za bránu havířovských, kde ho předal Háblovi, který ho zasunul k tyčce a srovnal na 1:1. O minutu později domácí Hečko po asistenci Bařáka zvýšil na 2:1.  V úvodu druhé třetiny rameno na rameno, zlínský Joppa přetlačil Rusa Severina a blafákem srovnal na 2:2. Vytrvalý tlak havířovských skóre druhé třetiny nezměnil.

Na rozhodnutí se tedy čekalo do třetí třetiny. Závěrečná třetina byla sice v režii „druzjej“ nicméně Zlín se nevzdával a obrana Havířova nebyla úplně bezchybná. Skóre se změnilo ve prospěch domácích ve 36. min. z hokejky Volkova a v následující minutě navýšil Lisov na 4:2. V závěrečných minutách při vhazování v třetině domácích zlínští snížili na 4:3 a domácí měli důvod se o výsledek obávat! Zlín ovšem po defenzivní hře brankáře nestáhl a tak umožnil výhru havířů. Zápas, který měl být plně v režii Havířova a jeho zkušených posil, se nakonec změnil v drama, díky dobře hrajícím zlínským.

Erik Fojtík (Havířov): Zápas to byl hodně těžký, protože Zlín je kvalitní soupeř, hraje pěkný kombinační hokej a má hodně vyrovnaných hráčů. Bylo to těžké, my jsme sice měli náskok dvou gólů, ale Zlín dokázal snížit a ten závěr byl hodně nervózní.

Tomáš Sedláček (SHK LAPP Zlín): Utkání to bylo důležité, z naší stránky mohu říci, že Havířov dnes nastoupil v plné síle, i s kapitánem ruské reprezentace Lisovem, a to bylo samozřejmě vidět. Naší kluci to pokrývali, no a troufnu si říci, že nám chybělo malinko štěstíčka. Rozhodla ta jedna minuta, kdy jsme dostali dva góly a byli jsme trochu rozhození. Dneska musím naším klukům hodně poděkovat za výborný odvedený výkon, zasloužili si vyhrát.

PARAHOKEJ HAVÍŘOV – SHK LAPP ZLÍN 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Lisov, 12. Hečko (Bařák), 36. Popov (Hečko, Lisov), 37. Lisov (Popov) – 11. Hábl (Palát), 16. Joppa (Hábl), 43. Ligda (Hábl)

Parahokej Havířov z.s.: Lepáček – Zikmund, Záluský, Kudela, Kudrna, Fojtík – Volkov, Popov, Lisov, Bařák, Hečko, Severin, Mlčák.

SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Mach, Ferenčík, Hábl . Stodůlka, Zdražil, Joppa, Turic, Hábl, Panák, Palát, Zubek, Korman.

Rozhodčí: Mareček, Monski