Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stolně tenisový veterán ze Slavičína vyhrál turnaj v Bratislavě

date_range 24.Čvc, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Jaroslav Kučera na turnaji v Bratislavě, foto: Ján Kubinda

V dobrém rozpoložení se v současném období nachází stolní tenista Jaroslav Kučera. Reprezentant SK Slavičín po finálové účasti na konci června v české Velké ceně veteránů v Holicích uspěl také ve Velké ceně Masters na Slovensku.

 

Stolně tenisový matador z Valašska v polovině července vyhrál v kategorii sedmdesátníků turnaj v Bratislavě.

 

,,Turnaj se hrál na 13 modrých stolech v příjemném prostředí bratislavského sportovního centra. Slovenští pořadatelé pro nejlepší hráče v každé kategorii připravili pěkné poháry a věcné ceny. Turnaje se ve všech kategoriích zúčastnilo 108 hráčů a hráček. V naší společnosti sedmdesátníků se v hlavním městě Slovenska představilo 16 stolních tenistů,“ prozradil Jaroslav Kučera.

 

Sportovní veterán z Valašska prošel celým turnajem bez většího zaváhání. V základní skupině postupně zdolal nasazenou turnajovou jedničku Jakubů (Istebné) 3:0 (9, 9, 10), Benačku z Nitry 3:0 (8, 6, 4) a Kočvaru z Prahy Střížkova rovněž 3:0 (7, 7, 6).

 

Turnaj v Bratislavě, foto: Ján Kubinda

 

,,Duely v základní skupině jsem neodehrál v nejlepší formě. Hlavně utkání s Jakubů mě stálo hodně psychických sil. Naštěstí jsem se soupeřem z Istebného zvládl ve všech setech koncovky,“ oddechl si Kučera.

 

V pavouku ve čtvrtfinále poradil Hrivnáka z Košic 3:0 (8, 8, 5), v semifinále udolal Beladiče (Vajnory) 3:2 (5, 6, – 9, – 10, 6) a ve finále ¨porazil nasazenou dvojku v turnaji Melka z Martina 3:0 (4, 3, 9).

 

,,Těžký byl hlavně souboj s Beladičem. S matadorem z Vajnor jsem vedl 2:0 na sety, ale potom jsem si postup do finále zkomplikoval. Domácí hráč vyrovnal na 2:2. Ve čtvrté sadě jsem neproměnil mečbol. Vývoj rozhodujícího pátého setu už jsem si pohlídal. Ve finále s Melkem jsem hrál koncentrovaně a soupeře z Martina jsem díky útočnému pojetí jednoznačně překonal,“ radoval se z triumfu v Bratislavě Jaroslav Kučera.

 

Na Slovensku si zahráli i další reprezentanti Zlínského kraje. Štefan Sagáčik z Valašského Meziříčí v kategorii mužů 50 – 59 let prohrál až ve finále s Mariánem Begalou z Humenného. Otmar Mergenthal (Kroměříž) skončil ve stejné společnosti šestý. Petr Polák. (Orel Zlín) obsadil v mužské kategorii 60 – 64 let páté místo.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi