Tenisový turnaj vyhrál Jakub Latinák z Dolní Lhoty

date_range 01.Úno, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Tenisový turnaj starších žáků

V sobotu 28.1. 2023 proběhl v odpoledních hodinách v hale na gymnáziu ve Valašských Kloboukách tenisový turnaj starších žáků a dorostu. Prezentovalo se celkem 8 chlapců, kteří se nalosovali do dvou základních skupin. Vítězové skupin poté odehráli zápas o 1. místo, druzí ve skupině o 3. místo, atd..

Celkovým vítězem se stal bez jediné prohry Jakub Latinák z Dolní Lhoty. Druhé místo vybojoval skvělým výkonem Filip Šuráň ze Štítné nad Vláří. Třetí místo si domů odnesl domácí Saša Ptáček. Čtvrté místo a zatím největší úspěch v této kategorii vybojoval Ondřej Hromada z Prlova.

Turnaj se nesl v klidném duchu a všichni hráči předváděli krásné a tvrdé výměny míčů. Další turnaj této kategorie bude pokračovat v březnu a bude se hrát nejspíš čtyřhra.

Ve Valašských Klouboukách soutěžily také nejmenší tenisové naděje

V sobotu 28. 1. 2023 proběhl v hale na gymnáziu ve Valašských Kloboukách tenisový turnaj nejmladších dětí v kategorii minitenis. Prezentovalo se celkem čtrnáct  chlapců a děvčat s širokého okolí. Hráči se nalosovali do čtyř základních skupin, z nichž všichni postupovali do závěrečného play off.

Nejmenší tenisové naděje

Celkovým vítězem se stal Tomáš Baleja z Pozděchova, který neprohrál jediný svýj zápas ze sedmi odehraných a zaslouženě zvítězil. Druhé místo si odnesl Jakub Daněk z Leskovce, který prohrál až ve finále s Tomášem. O třetí místo zabojovali domácí Lukáš Zezulka Mikuláš Psota. Z vítězství se o pouhé dva míčky radoval Mikuláš a vybojoval tak 3. místo.

„Turnaj se velmi vydařil, za krátký čas odehrály děti spoustu zápasů a těší se na další turnaj, který proběhne v průběhu března. Zároveň je tato kategorie otevřena všem dětem do cca 9 let. Kdo by se chtěl turnaje zúčastnit, stačí mě kontaktovat – případně je možné se přidat i do skupinky dětí, které pravidelně trénují,“ uvedl David Dorňák, tenisový trenér 2. třídy ČTS. Kontakt na něj je +420 733 467 833.