Tomáš Štverák zakončil sezonu čtvrtým místem v Ještěd SkyRace

date_range 16.Pro, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Tomáš Štverák v Ještěd SkyRace 2021. Foto: se svolením Tomáše Štveráka

Ultraběžec ze Zubří Tomáš Štverák zakončil sezonu čtvrtým místem v 6. ročníku Ještěd SkyRace. V závodu dlouhém 21 kilometrů, který měl převýšení 1250 metrů, dosáhl času 1:54.54. První místo vybojoval za čas 1:49:30 Jiří Petr z Kovalovic u Brna, druhou příčku obsadil Slovák Dávid Žigo. Ten byl v cíli o 2 minuty a 3 sekundy pomalejší. Bronz bral za čas 1:54:26 Pavel Brýdl z Trutnova.

V mužské kategorii do 25 let skončil Štverák druhý.

Závod se spoustou technických trailů, náročných výstupů i seběhů startoval v libereckém Ostašově. Trať vedla po Ještědském hřebeni.

,,Na ní jsme museli dvakrát vyběhnout na Ještěd,“ upozornil Štverák

Reprezentant Zubří se v prvním výběhu na Ještěd pohyboval na pozicích kolem desáté příčky.

Tomáš Štverák v Ještěd SkyRace 2021. Foto: se svolením Tomáše Štveráka

,,Zpočátku jsem nikam nespěchal. Zrychlil jsem až, když jsem se posunul na páté místo. Ve druhém výběhu na Ještěd jsem se probojoval na čtvrtou příčku. Pří seběhu do cíle jsem dokonce chvíli běžel na třetí pozici. Dva kilometry před cílem v posledním malém stoupání měl však Pavel Brýdl víc sil a odsunul mě na konečné čtvrté místo,“ upozornil Štverák na klíčové momenty.

,,S tímto umístěním jsem však maximálně spokojený. Výsledek na severu Čech beru jako super zakončení povedené letošní sezony,“ pochvaloval si ultraběžec z Valašska.