Triatlonista Grebik má formu. Ve Světovém poháru v Arzacheně vybojoval dvaadvacátou příčku

date_range 05.Čvn, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Radim Grebik na SP v Arzacheně. Foto: se souhlasem Radima Grebika

Ve velmi dobrém rozpoložení je v posledním období triatlonista Radim Grebik. Po povedeném výsledku v Evropském poháru ve sprint triatlonu v Caorle a solidním výkonu v olympijské kvalifikaci štafet v Lisabonu se mu dařilo také ve Světovém poháru v Arzacheně. Rodák ze Vsetína v Itálii teprve se svém třetím závodu mezi elitou, obsadil životní dvaadvacáté místo.

Závod na Sardinii se konal za trati složené ze 750 metrů plavání, 19,3 kilometru cyklistiky a 5 kilometrů běhu. Grebik v něm dosáhl výsledného času 56:18. Zvítězil v čase 54:48 Jonathan Brownlee z Velké Británie, před Adrienem Briffodem (Švýcarsko, 54:52). Bronz bral Mario Mola ze Španělska (54:59).

Na start závodu se postavilo 61 triatlonistů. Do cíle jich doběhlo 51.

,,Plavalo se ve Středozemním moři, cyklistika s třemi náročnými stoupáními měla převýšení přes 300 metrů a ani v závěrečném běhu rozloženém do dvou okruhů v ulicích Arzacheny nechyběly kopce,“ upozornil Radim Grebik.

Radim Grebik na SP v Arzacheně. Foto: se souhlasem Radima Grebika

Ten odstartoval velmi dobře. Po plavání vodu opouštěl na jednadvacáté příčce.

,,Nečekal jsem, že po první části budu ve třetí desítce průběžného pořadí,“ potěšilo českého reprezentanta z klubu Titan Trilife Zlín.

Od začátku cyklistiky pak Grebik jel v první čtyřiadvacetičlenné skupině

,,V ní byl mimo jiné poslední mistr světa Kristián Blummenfelt z Norska. Proto to pro mě byl velký zážitek. Ani jsem nevěřil, že jsem vpředu s tak silnými soupeři. A protože jsem byl na takových pozicích poprvé v kariéře, tak jsem sledoval, jak se vpředu jezdí. Zároveň jsem si dával pozor, abych neudělal žádnou chybu a na čelních příčkách se udržel až do konce cyklistiky. Přitom v kopcích se jezdilo nadoraz,“ přiznal vsetínský triatlonista.

Do závěrečného běhu Grebik vybíhal z 12. místa s pouze čtyřsekundovou ztrátou na první příčku.

,,Ještě ale nemám natrénováno, abych z druhého depa hned běžel úplnou hranu. Proto jsem v úvodních metrech běhu trochu ztratil. A protože foukal vítr, tak se na čelo už nešlo dotáhnout. A to i přesto, že se mi běželo čím dál lépe,“ konstatoval v cíli Radim Grebik.