Triatlonista Grebik skončil ve Světovém poháru v Karlových Varech devatenáctý

date_range 20.Zář, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ze Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech 2021. Foto: Petr Bludský

Radim Grebik (Titan Trilife Zlín) se ve Světovém poháru v triatlonu prezentoval velmi dobrým výsledkem. V Karlových Varech vybojoval v konkurenci účastníků olympijských her v Tokiu a dalších elitních světových triatlonistů devatenácté místo. Na západě Čech dosáhl času 1:55:48. Další reprezentant zlínského klubu Titan Trilife Filip Václavík skončil v čase 2:05:58 dvaapadesátý. Zvítězil Lasse Nygaard-Priester z Německa (1:53:31), před Grandem Sheldonem z Velké Británie. Ten byl v cíli o třiatřicet sekund pomalejší. Bronzovou příčku obsadil Maďar Čongor Lehmann (1:54:11).

Závod se konal na trati složené z 1500 metrů plavání, 40 kilometrů cyklistiky a 10 kilometrů běhu.

Plavalo se v jezeře v areálu Rolava, cyklistika byla po nájezdu do centra Karlových Varů rozložená do sedmi okruhů, jejichž součástí bylo tvrdé stoupání na Zámecký vrch. Závěrečný běh se běžel po kolonádách podél říčky Teplá.

Ze Světového poháru v triatlonu v Karlových Varech 2021. Foto: Petr Bludský

,,Po plavání jsem byl třiatřicátý s čtyřiapadesátisekundovou ztrátou na čelo závodu. Na kole jsem se posunul na 14. příčku. Na lídra závodu Maďara Dévaye jsem ztrácel třiačtyřicet sekund. V cíli jsem pak skončil devatenáctý. Na vítězného Nigaarda-Priestera jsem měl manko 2 minuty a 17 sekund,“ upozornil rodák ze Vsetína Radim Grebik.

Závod se tak od začátku pro něho vyvíjel poměrně příznivě.

,,Věděl jsem, že v Karlových Varech nebudu patřit mezi nejlepší plavce. Proto jsem spokojený, že jsem po plavání v prvním kilometru cyklistiky jel v hlavní skupině, která stíhala vedoucí čtyřčlennou skupinku. Cyklistika kvůli těžkým technickým pasážím a prudkému stoupání na Zámecký vrch letos po ranním dešti vzbuzovala obavy. Dařilo se mi však držet tempo hlavní skupiny. Před druhým depem se mi podařilo propracovat do předních pozic a díky tomu se vydat na běh v popředí početné skupiny. Bohužel po náročném kole už neměly nohy tolik šťávy a tomu jsem v běhu přizpůsobil svoje tempo. Tím jsem se zařadil k běžcům bojujícím o patnácté až dvaadvacáté místo. S konečnou 19. příčkou jsem spokojený. Jedná se zatím o můj nejlepší výsledek ve Světovém poháru,“ popsal Grebik vývoj závodu.