Trnavského kolíka vyhráli reprezentanti Valachbajk Teamu Martin Hečko a Veronika Brázdová

date_range 20.Zář, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Závod Trnavský kolík 2021. Foto: Lidka Polišenská

Čtrnáctý ročník sprint triatlonu Trnavský kolík vyhrál Martin Hečko ze Zlína. Reprezentant kašavského Valachbajk Teamu se v Trnavě u Slušovic, Podkopné Lhotě a okolí, v závodu složeném ze 100 metrů plavání, 1 kilometru běhu a 10 kilometrů cyklistiky, prezentoval výsledným časem 32:04. Za první příčku mimo jiné od jednoho ze sponzorů dostal tradiční bečku piva. Stříbrnou pozici obsadil Marek Kresta z Trnavy. Ten byl v cíli o dvanáct sekund pomalejší. Třetí místo vybojoval v čase 33:45 holešovský reprezentant SKP Zlín Vladimír Zicháček. Filip Tomanec z Tečovic (34:29) skončil čtvrtý, Pavel Holeš ze Slušovic (34:58) dojel pátý.

,,Trnavský kolík, který se koná každý rok první neděli v září, patří k mým oblíbeným závodům,“ přiznal Martin Hečko.

Ten z vody vylézal mezi prvními triatlonisty.

,,V následném běhu jsem se však brzy probojoval na první příčku. Do druhého depa jsem ale dobíhal na druhé pozici. Rychlým přezutím a vyjetím na trasu kola jsem se ovšem znovu posunul do čela závodu. A s přibývajícími kilometry jsem si na prvním místě vybudoval slušný náskok. Na trati jsem však bojoval s protivětrem a Marek Kresta se ke mně ve Všemině začal přibližovat. Náskok na zlaté pozici jsem ale až do cíle kontroloval,“ potěšil Hečka úspěch v oblíbeném závodu.

Zlínský triatlonista tak na Slušovicku navázal na rok 2015, kdy v Trnavském kolíkovi také zvítězil.

V závodu žen obsadily všechny medailové pozice triatlonistky ze Zlína. Zvítězila Veronika Brázdová (Valachbajk Team), jež zlatou příčku získala za čas 38:20. Druhá byla o 1 minutu a 45 sekund pomalejší Jana Rychlíková (40:05), bronz si pověsila na krk Hana Benešová (40:47).

,,Závod v mém podání probíhal podobně jako v loňském roce, kdy jsem ho také vyhrála,“ informovala Veronika Brázdová.

V úvodním plavání se jí také jako loni příliš nedařilo. ,,Z vody jsem vylézala ze třetí pozice,“ prozradila.

V běžecké části se triatlonistka ze Zlína ale brzy dostala do vedení.

,,Na trati běhu mě nezpomalila ani rozvázaná tkanička. A na kole jsem to pak pořádně rozjela. Naštěstí mě nepotkala žádná krize. První pozici jsem proto udržela až do cíle. Navíc se mi o 1 minutu a 52 sekund podařilo zlepšit čas z loňského roku,“ byla Veronika Brázdová se svým výkonem v Trnavě spokojená.