Turnaj v Horní Bečvě vyhrál největší favorit Václav Frydrych

date_range 06.Led, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up O putovní pohár starosty v Horní Bečvě, foto: Jaroslav Čáp

Václav Frydrych z Valašského Meziříčí hrající za německý klub SV DJK Eggolsheim ovládl Soutěž ve dvouhře v 8. ročníku vánočního turnaje ve stolním tenise O putovní pohár starosty Horní Bečvy.  Frydrych ve finále porazil Slováka hájícího barvy druholigového KST Vsetín Daniela Cvečka. Bronzovou příčku vybojoval loňský finalista Libor Slováček ze stejného oddílu. Kvalitně obsazeného turnaje se zúčastnilo 32 hráčů.

,,Frydrych ve všech duelech vynikal jistotou a pestrou topspinovou hrou. Také Cvečko potvrdil svoje stolně tenisové kvality. Ve většině zápasů se dařilo i bojovnému Liborovi Slováčkovi. Vsetínský hráč měl dobré podání a spolehnout se mohl i na rychlou hru,“ hodnotil všechny zkušené medailisty jeden z pořadatelů turnaje Jiří Vala.

V Horní Bečvě se hrála také Soutěž ve čtyřhře. V ní ve finálovém utkání porazili Václav Frydrych s Jaroslavem Doškem (SV DJK Eggolsheim, TJ DDM Valašské Meziříčí) dvojici Martin Zetocha, Josef Pořízek (Sokol Horní Bečva, Sokol Němčice nad Hanou). Třetí místo obsadili Pavel Hort s Františkem Studýnkou (TJ Holásky, TJ Sokol Klobouky u Brna). Čtvrtí skončili Miroslav Zgabaj se Simonou Tydlačkovou (Sokol Vsetín).

,,Frydrych s Doškem potvrdili roli největších deblových favoritů. Vítězové se za stolem dobře doplňovali,“ prozradil Jiří Vala.