Turnaj ve Slavičíně vyhrál Alexander Valúch

date_range 23.Zář, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

Reprezentant Slovenska Alexander Valúch (TSG Kaiserslautern) zvítězil ve 49. ročníku mezinárodního turnaje ve stolním tenise ve Slavičíně. Třetí hráč slovenského seniorského žebříčku v hodnotně dotovaném podniku v hlavní Soutěži jednotlivců, která byla 12. ročníkem Memoriálu Oldřicha Kozáčka, podporovaném městem Slavičín a spoustou dalších místních sponzorů, porazil ve finále Kolumbijce hrajícího za slovenský Bardejov Chuana Mosqueru 3:0 (9, 11, 7).

,,Ve finálovém duelu dokázal Valúch prodat bohaté stolně tenisové zkušenosti. Ve výměnách byl jistější a důraznější. Mosquera předváděl pohledný stolní tenis. Chyběl mu ale důraz,“ informoval jeden z pořadatelů slavičínského turnaje Jaroslav Kučera.

Ve Slavičíně si letos zahrálo 32 hráčů z´12 oddílů z Česka, Slovenska a Německa. Zajímavou postavou Chuan Mosquera z Kolumbie.

Hlavní soutěž ve dvouhře se nejprve hrála skupinovým systémem a poté na řadu přišly vyřazovací duely.

Pořadatelé vyhlásili také Soutěž útěchy. V ní se ze zisku prvního místa radoval Otmar Mergenthal (SK Přerov). Druhý byl Ján Šupka ze Sokola Stránské, bronz bral Martin Kolísek (Dolní Němčí), čtvrtou příčku obsadil Martin Vykoukal (Sokol Kostelec).

Ve slavičínské sportovní hale se uskutečnila také Soutěž hráčů do divize a třetí slovenské ligy. Ve 2. ročníku Memoriálu Jardy Fojtů vybojovala prvenství nasazená jednička Jiří Škrla (KST Vsetín), kterému do finále kvůli drobnému zranění nenastoupil domácí Jiří Machara.  Třetí místo obsadil Otmar Mergenthal (SK Přerov), čtvrtý skončil Matěj Brodnan ze slovenského Sokola Stránské.

Na Valašsku si zahráli i veteráni nad 40 let. Toto měření sil bylo 18. ročníkem Memoriálu Milana Maryáše a to ovládl Robert Valúch (Sokol Stránské). Slovák v zápase o první příčku zdolal klubového kolegu Petera Machalíka 3:0.

,,Vítěz předváděl pestrý stolní tenis,“ chválil jednoho z tradičních účastníků turnaje ve Slavičíně Kučera.

Posledním podnikem byla Soutěž dvoučlenných družstev. Ta letos byla 25. ročníkem Memoriálu Františka Trlla. Z prvenství se radovalo duo Alexander Valúch, Robert Valúch. Vítězové ve finále vyhráli nad dvojicí Ivan Papák, Pavel Valko (Polstrav Bystričany, KST Turčianské Teplice) 2:0 na zápasy.

,,Alexander Valúch snadno ve třech sadách překonal Valka. Robert Valúch po velkém hodinovém souboji udolal v pěti sadách Papáka,“ prozradil Jaroslav Kučera.

Ten chválil bronzovou vsetínskou dvojici Jiří Škrla, Tomáš Juřica.

,,Valaši postoupili do semifinále. A v semifinálovém střetnutí podal výborný výkon Juřica, který Robertovi Vaúchovi vzdoroval pět setů,“ upozornil jeden z organizátorů letošního ročníku turnaje ve stolním tenise ve Slavičíně Jaroslav Kučera. Čtvrtí v družstvech skončili Jiří Machara s Chuanem Mosquerou.