V badmintonovém turnaji v Janové opět dominovali Špačková s Placrem

date_range 15.Čvn, 2023 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Dvojice Michaela Špačková s Adamem Placrem. Foto: David Žižka

Osmý Sousedský badmintonový turnaj ve čtyřhře sezony 2022 – 2023, který byl 59. v historii Sousedských turnajů na Valašsku, ovládla favorizovaná dvojice Michaela Špačková s Adamem Placrem (oba Rožnov pod Radhoštěm), druhou příčku obsadili Kateřina Hlavičková a Martinem Zahradnickým (oba Zlín), bronz brali David Žižka s Jiřím Holčákem (oba Vsetín). Těsně za medailovými pozicemi skončili další vsetínští reprezentanti. René Kovář s Martinem Chvátalem byli čtvrtí, pátý skončil mix Kateřina Žižková a Libor Holub.

,,V turnaji se hrála spousta vyrovnaných utkání. O pořadí rozhodoval každý vyhraný míč. Pouze Michaela Špačková s Adamem Placrem si s předstihem zajistili zisk první příčky. Letos bezkonkurenčně nejlepší pár neponechal nic náhodě a od prvních zápasů na kurtech v Janové dominoval. O zbývající medailové příčky se až do posledního kola sváděly tuhé boje. Nakonec při shodném počtu bodů rozhodlo o druhém až čtvrtém místě několik vítězných míčů. Turnaj se proto musel líbit,“ upozorňuje na zajímavý a dramatický průběh jedna z pořadatelek Kateřina Žižková.

Turnaje se zúčastnilo 14 dvojic.

Poslední Sousedský turnaj v letošní sezoně se koná v sobotu 24. června. Soutěž amatérů ve čtyřhře pořádaná Sportovním klubem Badminton Vsetín se bude hrát na pěti kurtech ve sportovní hale v Janové. Zápasy se budou hrát švýcarským systémem.

Badmintonový turnaj v Janové. Foto: David Žižka

Začátek je v 9 hodin. Rozhodující utkání jsou na programu mezi 13. a 15.30 hodinou. Prezence probíhá od 8.45 hodin. Startovné je 200 Kč na osobu. Na Valašsko jsou zváni všichni amatérští badmintonisté.