Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Běhu podzimním ránem se z prvenství radovali Jedlička a Zvonková

date_range 08.Říj, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Silvie Zvonková a Dalibor Jedlička. Ilustrační koláž

Dalibor Jedlička (Zvonek Sport Valašské Klobouky) zvítězil v 1. ročníku Běhu podzimním ránem, když v závodu dlouhém 9,5 kilometru dosáhl času 41:11. Druhé místo obsadil s osmašedesátisekundovou ztrátou Michal Vaculík ze Štítné nad Vláří. Zisk bronzové pozice potěšil Karla Šerého z Nedašovy Lhoty. Ten na Valašsku zaběhl čas 45:39. Vlastimil Martinát (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 46:32) skončil čtvrtý, Jaroslav Čtvrtlík (Kolex Valašské Klobouky, 48:03) pátý a Roman Pavelka (Tajmac – ZPS, 55:13) šestý.

 

,,Na závod ve Štítné nad Vláří jsem se těšil. Tamní prostředí se mi líbí. Jediné, co jsem ale nechtěl, bylo běžet do kopce,“ přiznal Dalibor Jedlička.

 

To se mu ovšem nesplnilo. S nástrahami tratě se však velmi dobře vypořádal.

 

,,Na rovině těsně po startu jsem běžel před Michalem Vaculíkem. Na čele jsem zůstal i po 2 kilometrech, kde začalo stoupání na Pláňavy. V náročném kopci se mi díky dvoudennímu tréninku doma ve Zlíně dařilo také držet dobré tempo. V průběhu 3. kilometru jsem se na první příčce definitivně osamostatnil a na ní jsem pak zůstal až do cíle,“ byl nadšený z povedeného výsledku Jedlička.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří – Popově 2020. Foto: rodina Martinátová a Rožníková

 

V náročném závodu se představily také 2 ženy. Z nich prvenství vybojovala favoritka Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 46:19). Stříbro brala za čas Lenka Jašková (Easy Coffe, 1:08:31).

 

,,Původně jsem měla v plánu užívat si pohodové sobotní dopoledne.  Ale na poslední chvíli jsem si řekla ne a dám si do těla,“ svěřila se Silvie Zvonková.

 

Komorní účast jí nevadila.

 

,,Těšila jsem se, že si vyběhnu na místní kopec Pláňavy. Také jsem si uvědomovala, že v tomto koronavirovém období to může být na delší dobu poslední možnost zazávodit si,“ měla o motivaci postarané Zvonková.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří – Popově 2020. Foto: rodina Martinátová a Rožníková

,,Silný protivítr ve stoupání na Pláňavy byla lahůdka. Na kopci foukalo tak, že jsem měla problémy se stabilitou. Nicméně prudký výběh i následný seběh, byly super. Tuto trasu jsem si projela několikrát na kole. Běžela jsem ji ale poprvé. Trochu jsem si ale říkala, že na kole je to v tomto prostředí lepší. Na něm si totiž můžu posedět,“ byla po závodě velmi dobře naladěná valašskokloboucká běžkyně Silvie Zvonková.

 

Běh podzimním ránem, který měl start i cíl u rodinného domu Libora a Jarky Rožníkových nad štítenským koupalištěm, byl součástí letošního čtyřdílného seriálu krosových běhů ve Štítné nad Vláří – Popově. Doprovázela ho příjemná atmosféra. V cíli si všichni účastníci pochutnali na výborném hovězím guláši.

 

Letos se v Popově bude konat ještě Běh Štědrým ránem. Ten se uskuteční 24. prosince.

 

 

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA