V neděli se poběží 15. ročník Slopenské desítky

date_range 23.Srp, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Slopenská desítka, foto: archiv pořadatelů

V neděli se ve Slopném koná 15. ročník krosového běhu Slopenská desítka. Start 10 kilometrů dlouhého hlavního závodu s celkovým převýšením 380 metrů, je v 13.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Prezentace probíhá od 11 hodin. Pořadatelé vyhlásili všechny tradiční kategorie pro muže, ženy, juniory a juniorky. Ve 12 hodin a v 14.45 hodin má možnost si na zkrácených tratích od 300 metrů do 2 kilometrů zazávodit také mládež a děti.

,,Hlavní závod je ale velmi náročný, protože vede po kotárech v okolí naší obce,“ upozorňuje ředitel krosového podniku ve Slopném Miroslav Švihel.

Ten také informuje o letošní novince ve Slopenské desítce.  ,,Novým závodem je ,,rodinná štafeta“. V ní se poběží tři úseky po 1 kilometru. Podmínkou je, aby v ní byli všichni členové z jedné rodiny, nebo alespoň nejbližší příbuzní. Také je potřeba, aby mezi členy štafety byly zastoupené dvě generace,“ vysvětluje kritéria zajímavého měření sil Švihel.

Slopenská desítka 2018, foto: archiv pořadatelů, fotogalerie ZDE

Letošní ročník Slopenské desítky je součástí Českého poháru v běhu do vrchu 2019 a je také zařazený do celoročního seriálu Běhy Zlín 2019. Loni se podniku ve Slopném zúčastnilo 98 mužů, 31 žen, 84 žáků, 70 předškoláků a 23 příchozích běžců. Absolutním vítězem se stal zlínský krosař z kašavského Valachbajk Team Martin Hečko, který závod vyhrál v čase 39:34. V ženách vybojovala první příčku Jana Žaludková ze Zlína (48:12).

Traťový rekord v mužích drží Pavel Hrdina z AK Perná. Ten se v roce 2014 blýskl časem 36:01. Mezi ženami je traťovou rekordmankou Martina Vévodová ze stejného klubu, jež rovněž v roce 2014 zaběhla čas 44:50.