V Oberhofu se Jakubovi Štvrteckému dařilo běžecky

date_range 12.Led, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Světový pohár v biatlonu v Oberhofu, Jakub Štvrtecký. Foto: Petr Slavík

Ve Světovém poháru v biatlonu v Oberhofu se na solidním devátém místě Česka v závodu smíšených štafet podílel také Jakub Štvrtecký.  Ten naši štafetu rozjížděl a na prvním úseku měl čtvrtý běžecký čas. Při dvou zastávkách na střelnici ale potřeboval dvě dobíjení vleže a další dvě vestoje. Po druhé střelbě se proto Česko propadlo až na dvaadvacátou příčku. Štvrtecký ale v závěrečném okruhu zabojoval, v poslední běžecké části byl ze všech biatlonistů nejrychlejší a na první předávce naši štafetu předával na osmé pozici s devětatřicetisekundovou ztrátou na vedoucí Nory.

,,Kdybych to dobil hned první ránou, tak jsem mohl být ještě blíž ostatním soupeřům,“ litoval rodák z Velkých Karlovic časové ztráty na střelnici.

,,Naštěstí na lyžích jsem se cítil dobře. Konečně jsem byl v běhu zase ten správný rváč,“ potěšila biatlonistu z Valašska alespoň běžecká forma.

Světový pohár v biatlonu v Oberhofu, Jakub Štvrtecký. Foto: Petr Slavík

Česká smíšená štafeta závod absolvovala ve složení Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Jesssica Jislová.

Závod suverénně vyhrálo Norsko, před Běloruskem, třetí skončila Francie.

Jakub Štvrtecký se v německém Oberhofu zúčastnil ještě dvou závodů. Ve sprintu obsadil dvaačtyřicátou příčku. Ve stíhacím závodu skončil devětatřicátý. Za toto umístění si připsal dva body do Světového poháru.