V turnaji v Poteči nastřílela Štítná nad Vláří 15 branek

date_range 20.Čvc, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

Ve 45. ročníku fotbalového Memoriálu Martina Tvarůžka v Poteči dominovala Štítná nad Vláří. Vítězný tým ve dvou turnajových zápasech nastřílel 15 branek. Druhou příčku obsadila Francova Lhota, třetí skončilo domácí mužstvo z Poteče.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Michal Marcaník, nejlepším střelcem se stal autor 7 branek Patrik Malaník (oba Štítná nad Vláří).

,,Letošní ročník našeho turnaje byl poznamenaný restrikcemi slovenské vlády, kdy k nám nemohl přijet obhájce loňského prvenství celek z Lysé pod Makytou,“ vysvětloval sekretář potečského klubu Zdeněk Tvarůžek.

V turnaji si tak zahrály pouze tři týmy systémem každý s každým. Všechny zápasy se hrály 2 x35 minut.

V prvním duelu Poteč prohrála s Francovou Lhotou 2:4. ,,V zajímavém souboji se spoustou šancí na obou stranách jsme vedli 1:0 a 2:1. Hosté ale byli v ofenzívě produktivnější a v závěru zápasu výsledek otočili,“ konstatoval Zdeněk Tvarůžek.

V následujícím střetnutí Francova Lhota podlehla Štítné nad Vláří 1:7. ,,Štítňané od úvodních minut režírovali průběh utkání. Byli útočnějším kolektivem a dařilo se jim také v koncovce,“ prozradil sekretář z Poteče.

V poslední turnajové partii Štítná nad Vláří rozstřílela domácí Poteč 8:0. ,,V tomto duelu kvalitní útočné hostující duo Tomáš Vaculík s Patrikem Malaníkem pořádně prověřilo naši obranu. Oba borci ze Štítné nad Vláří si s chutí zastříleli. Konečný výsledek je pro nás krutý, ale zasloužený,“ uznal potečský sekretář Zdeněk Tvarůžek.