Do cíle Valašského krpálu dojel jako první Michael Zeťák

date_range 11.Zář, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Michael Zeťák na Valašském krpálu 2019, foto: město Vsetín

Michael Zeťák ze Lhoty u Vsetína vyhrál 16. ročník závodu horských kol do vrchu Valašský krpál 2019. Zeťák dosáhl v 12,7 kilometru dlouhém podniku s celkovým převýšením 542 metrů, času 31:25. Druhou pozici na trati mezi Vsetínem, Jasénkou, Dušnou a Vsáckým Cábem, obsadil s dvaadvacetisekundovou ztrátou biker z Růžďky Ondřej Malý (Amenity Extrem Sport Team), bronzovou příčku vybojoval zlínský Ondřej Kobliha (Cyklotrénink.com, 31:59). Matěj Malý z Růžďky (Amenity Extrem Sport Team, 32:15) skončil čtvrtý a Pavel Ovesný (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 32:19) dojel do cíle pátý.

Závod žen ovládla s velkým náskokem Iva Hapalová z Rožnova pod Radhoštěm, jež si pro první místo dojela v čase 40:43. Druhá v pořadí další bikerka z Valašska Helena Kovaříčková se blýskla časem 44:13, bronzová byla Iveta Bartková (Valašské Meziříčí, 51:08).

,,Celý závod od jeho startu na vsetínském Dolním náměstí až po vyhlášení výsledků na Vsáckém Cábu tradičně doprovázela skvělá atmosféra. Navíc se naplnilo hlavní motto Valašského krpálu, kdy si v něm zazávodili profesionální bikeři, ale i rekreační cyklisté. Na trati se představily také kategorie skládaček a arabů. Soutěžilo také dvojkolo, čtyřkolo a svůj výkon s cyklisty porovnali i dva běžci.  Prvenství v kategorii kol s pevným převodem získal domácí Jiří Sivek, před dalšími vsetínskými reprezentanty Davidem Zonygou a Jiřím Andělem,“ informoval jeden z pořadatelů Marián Anděl.

Na Valašském krpálu nechyběla ani kategorie „skládačky, araby, cykloše, foto: město Vsetín, fotogalerie ZDE

Ten také popsal vývoj tradičního zářijového závodu ve Vsetíně. ,,Po startu jel hlavní peloton chvíli pohromadě. U studánky pod Dušnou pak nastoupil Michael Zeťák, který si brzy vytvořil zhruba třicetimetrový náskok před Ondřejem Malým. Ten sice Zeťákův nástup zachytil, ale dostihnout se mu ho už nepodařilo. O bronzovou příčku bojovala desetičlenná skupina. O třetím místě se začalo rozhodovat v posledním stoupání dva kilometry před Vsáckým Cábem, kde dvojice Kobliha, Matěj Malý odskočila ostatním soupeřům. V závěrečném spurtu byl nakonec rychlejší Ondřej Kobliha,“ prozradil Marián Anděl.

Na start letošního Valašského krpálu se postavili 127 cyklistů. Do cíle jich dojelo 118.