Valašský krpál vyhrál Tomáš Paprstka

date_range 08.Zář, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Na Valašsku si zazávodila i kategorie ,,skládaček“

Rodák z Jablůnky juniorský mistr světa v cyklokrosu z roku 2010 devětadvacetiletý Tomáš Paprstka (Gapp Systemy – Kolofix MTB Racing Team) vyhrál 18. ročník závodu horských kol do vrchu Valašský krpál 2021.

Paprstka dosáhl v 12,7 kilometru dlouhém podniku s celkovým převýšením 542 metrů, času 27:29. Druhou příčku na trati mezi Vsetínem, Jasenkou, Dušnou a Vsáckým Cábem, obsadil se ztrátou 1 minuty a 45 sekund Ondřej Kobliha z Vizovic (www.zlinska50.cz), bronzovou pozici vybojoval David Vašut z Rožnova pod Radhoštěm (Bike Pro Racing, 29:19). Pavel Ovesný (Snow and Bike Valašské Klobouky, 30:34) byl čtvrtý, Karel Videcký (MAX Curzor) dojel do cíle v čase rovných 31 minut pátý a Miroslav Skýba (SK Edie Team Vsetín) skončil v čase 31:12 šestý.

,,Tomáš Paprstka hned po startu nasadil ostré tempo. Díky tomu se peloton brzy roztrhal a vpředu se vytvořila desetičlenná skupina. V nájezdu do kopce Dušná nastoupil Paprstka podruhé. Jeho nástup zachytil Ondřej Kobliha společně s mladým nadějným Davidem Vašutem a úspěšným veteránem Pavlem Ovesným. Ovesný za chvíli z čela odpadl. Vpředu tak zůstala už jenom tříčlenná skupina. Ta za však záhy také rozpadla. Na vrcholu Dušné už měl Tomáš Paprstka na prvním místě menší náskok Na druhé příčce v tomto úseku jel Ondřej Kobliha. Na trati neustále aktivní Vašut ho však na chvíli dostihl. Na Vsáckém Cábu se však Kobliha od Davida Vašuta odpoutal a v cíli si cyklista z Vizovic dojel pro stříbrnou pozici,“ popsal jeden pořadatelů Marian Anděl vývoj a klíčové momenty v závodu.

Valašský krpál ve Vsetíně 2021.Foto: Marian Anděl

,,Na Valašsku si zazávodila i kategorie ,,skládaček“, nebo ,,arabů“. To jsou kola, co mají řetěz, ale nemají přehazovačku. Prvenství v této kategorii bral za čas 35:46 Marek Jochec. Druhý byl o 8 minut a 4 sekundy pomalejší Jiří Sívek, třetí byl v čase 44:07 Ivo Holec,“ informoval ještě Marian Anděl.

Mezi ženami byla ze všech kategorií nejrychlejší čtrnáctiletá Kateřina Seidlová ze Vsetína (CykloMIRA Racing), jež do cíle dojela ve velmi dobrém čase 33:06. Druhou ženou v cíli byla ještě o rok mladší teprve třináctiletá domácí cyklistka Magdalena Ema Jaklová (SK Edie Team Vsetín, 38:43), třetí příčku brala za čas 40:16 zkušená třiačtyřicetiletá Helena Kovařčíková z Poličné. Vsetínská Aneta Kamasová (42:10) dojela na Vsácký Cáb čtvrtá, Michaela Rasochová (SK Edie Team Vsetín, 42:33) skončila v cíli pátá.

Na start letošního Valašského krpálu se postavilo 122 cyklistů. Do cíle jich dojelo 120.

Start závodu byl na vsetínském Dolním náměstí. Cíl byl u horské chaty na Vsáckém Cábu.