Ve 43. ročníku turnaje ve stolním tenise ve Štítné nad Vláří se bude bojovat o Putovní pohár

date_range 21.Pro, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto

TJ Štítná nad Vláří pořádá ve čtvrtek 26. prosince 43. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise, který bude zároveň také 7. ročníkem Memoriálu Aloise Slámy. Hrát se bude na čtyřech stolech v tělocvičně místní základní školy. Začátek nejstaršího stolně tenisového turnaje na Valašsku je v 8.30 hodin.

Pořadatelé vypsali soutěž ve dvouhře i čtyřhře. Finálový zápas v deblu se odehraje zhruba ve 12 hodin, finále singlu je na programu mezi 12. a 13. hodinou.

Tradičního sportovního podniku na konci roku se ve Štítné nad Vláří se zúčastní kolem 30 hráčů z Valašska a možná také i ze Slovenska.

,,Hlavní výhrou bude Putovní pohár. Pro nejlepší hráče jsme připravili další poháry a odměněni budou také zajímavými cenami,“ prozradil za oddíl stolního tenisu ve Štítné nad Vláří Petr Trčka.

Vítězství ve dvouhře loni vybojoval reprezentant TJ Pohořelice Tomáš Kostrhůn, který ve finále porazil ve čtyřech setech  Vlastimila Svobodu mladšího ze zlínského Orla. Turnaj ve čtyřhře vyhrála dvojice Vlastimil Svoboda mladší, Jan Vaněk (Orel Zlín). Ti ve finálovém zápase překonali domácí pár Petr Trčka, Petr Fojtík 3:0.