V turnaji Rokytnic obsadila Rokytnice nad Vláří stříbrnou příčku

date_range 08.Čvc, 2022 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Turnaj Rokytnic 2022, Rokytnice u Slavičína. Foto: Pavel Filák

Mužstvo Rokytnice nad Vláří vybojovalo druhé místo ve fotbalovém turnaji, který se hrál v rámci 47. ročníku Setkání Rokytnic z celé České republiky.

Turnaj se mimořádně povedl Radimovi Hamalčíkovi, který na Vysočině vstřelil 9 branek.

Valaši, kteří turnajové duely odehráli s mladou sestavou, v Rokytnici nad Rokytnou nejprve rozstříleli Rokytnici v Orlických horách 8:0.

,,Utkání jsme od začátku do konce kontrolovali. Soupeře jsme přehrávali, rychlostí, technikou i fyzicky. Celek z Orlických hor hrál špatně v defenzívě. Velké problémy mu dělaly průnikové přihrávky, nebo náběhy za jeho obranu,“ informuje Lubomír Spáčil, asistent trenéra vítězného mužstva.

Poté jeho tým překvapivě vysoko porazil Rokytnici u Přerova 6:1. Pět branek vstřelil kanonýr Radim Hamalčík.

Rokytnice u Slavičína (na turnaji hráči oblékli dva druhy dresů). Foto: Pavel Filák. Celá fotogalerie ZDE

,,Hanáci do tohoto zápasu nastoupili s divizními posilami. V pohledném souboji bylo ale důležité, že jsme si ve 30. minutě vypracovali čtyřbrankový náskok. Přerovský kolektiv sice v sedmatřicáté minutě korigoval stav na 4:1, ovšem ve zbytku střetnutí jsme přidali ještě dva góly a mohli jsme se radovat z druhé turnajové výhry,“ pochvaloval si Spáčil.

V posledním utkání Rokytnice nad Vláří prohrála s domácí Rokytnicí nad Rokytnou 0:5.

,,Přímý souboj o první místo jsme nezvládli. Tým z Třebíčska jsme podcenili a to se nám vymstilo. Zápas jsme přitom mohli prohrát dokonce čtyřbrankovým rozdílem. Přesto bychom turnaj vyhráli,“ litoval Lubomír Spáčil promarněné příležitosti.

,,Zejména v prvním poločase jsme byli nedůrazní v obraně a ve druhé půli jsme neproměňovali šance. Navíc se nám za stavu 0:3 zranil gólman Ševčík,“ snažil se najít Spáčil příčiny zbytečné prohry.

V letošním Turnaji Rokytnic vybojovala na Vysočině první místo Rokytnice nad Rokytnou, druhou příčku obsadila Rokytnice nad Vláří, bronzová byla Rokytnice u Přerova a čtvrtá skončila Rokytnice v Orlických horách.