Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pavel Ovesný, vítěz letošní Valašskokarpatské cyklotour

date_range 18.Lis, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Pavel Ovesný z Valašských Klobouk. Foto: archiv Pavla Ovesného

Letošní ročník seriálu závodů horských kol Valašskokarpatskou cyklotour ovládl Pavel Ovesný z Valašských Klobouk. Pětačtyřicetiletý rodák z Křekova letos reprezentuje nový klub Lukáše Zádrapy Snow&Bike Valašské Klobouky. V tomto týmu má skvělé technické zázemí.

 

,,S cyklistikou jsem začínal až v roce 2006. Tenkrát jsem za rok najezdil tolik kilometrů, co v posledních letech za měsíc. V roce 2013 jsem měl nucenou zdravotní pauzu. Pravidelně závodím od sezony 2016. Od té doby se pozvolna posouvám na současnou výkonnost,“ rozpovídal se o svojí cyklistické kariéře Pavel Ovesný.

 

Valašskokarpatské cyklotour se zúčastňuje už několik let. Každý rok se postaví na start vybraných závodů. Většinou těch konaných blízko Valašských Klobouk. Při nich se rád potkává s kamarády a se soupeři, se kterými na valašských bikerových tratích poměří síly. Rád má také tamní kopce a líbí se mu i valašská příroda.

 

,,Do 8. ročníku Valašskokarpatské cyklotour jsem šel s cílem vyhrát kategorii čtyřicátníků a pokusit se i o absolutní vítězství v tomto bikerovém seriálu. To se mi podařilo už v sezoně 2017. Chtěl jsem také dobře reprezentovat můj nový tým,“ přiznal Ovesný.

 

Obojí se mu podařilo.

 

,,Nejvíc se mi povedl závod Zděchovský krpál ve Zděchově a závod Hradní okruh v Brumově. V obou jsem vyhrál svoji kategorii a v obou jsem v absolutním pořadí dojel na bronzové příčce. Tyto výsledky mě potěšily, protože se jednalo o velmi náročné závody. Rád vzpomínám i na domácí Klobucká kola. V nich jsem v minulých letech skončil několikrát druhý a třetí. Letos se mi v Klobuckých kolech mezi čtyřicátníky podařilo konečně zvítězit,“ potěšilo bikera z Valašských Klobouk.

Pavel Ovesný z Valašských Klobouk

Ovesnému se podle představ nevydařil pouze Polanský duatlonek.

 

,,Závod ve Valašské Polance vždycky začíná kilometrovým během. Já se celý rok běhu vyhýbám. Proto jsem měl po běhu na kole trochu unavené nohy,“ vysvětloval Pavel Ovesný.

 

Biker z Valašska cyklistiku miluje a dění kolem ní si užívá.

 

,,V každém závodu se ze sebe snažím dostat maximum, na co momentálně mám. Hned po startu zvolím ostré tempo, abych se udržel vpředu. Moc netaktizuji. Důležité pro mě je, abych v úvodních kilometrech neztratil kontakt s největšími favority,“ svěřil se, s jakými záměry do závodů chodí Ovesný.

 

Ten se na ně připravuje poctivým tréninkem, dodržováním správné životosprávy a vhodným zdravým stravováním.

 

Cyklista z Valašských Klobouk najezdí i spoustu tréninkových kilometrů.

 

,,Záleží ale, jakému tréninku se věnuji. Při vytrvalostních trénincích na silnici najezdím víc kilometrů, než při intervalových v lese. Týdně najezdím zhruba 500 kilometrů, měsíčně 1500 až 2000 kilometrů. Letos jsem zatím ujel zhruba18 000 kilometrů,“ nechal nahlédnout do svého tréninkového deníku Pavel Ovesný.

 

,,Trénuji hlavně na silnici. Mám rád kopce Kohútku, Soláň, Pustevny, Hostýn, Královec, nebo Barák nad Vizovicemi. V terénu najíždím kilometry po hřebenovce v okolí Valašských Klobouk z Brumova na Holý Vrch, Kaňůr, Požár, Královec. To je nádherná trať. Všem ji doporučuji,“ poznamenal ještě biker z Valašska.

 

 

Ve své kariéře si připsal i další cyklistické úspěchy. Všechny v kategorii čtyřicátníků.

 

,,V loňském roce se mi podařilo vyhrát silniční cyklomaraton 121 kilometrů dlouhý Beskyd Tour. Rád vzpomínám i na bikerový Šela maraton v roce 2018.  V něm jsem sice skončil na 14. Místě, můj výkon však ovlivnily tři defekty. V holešovském Drásalovi v sezoně 2018 jsem po prohraném spurtu dojel na bronzové příčce. Těší mě i zisk třetí pozice ve Zlínské 50 v roce 2016, která se naposledy jela na staré trati směrem na Želechovické paseky s cílovým sjezdem přes lyžařský svah ve Zlíně. Cenný je i bronz v bikemaratonu v Dubnici nad Váhom v sezoně 2018,“ vypočetl další svoje povedené výsledky Ovesný.

 

Na další cyklistickou sezonu se samozřejmě těší.

 

,,Nad ní ovšem kvůli koronaviru zatím visí velký otazník. Ale pokud to půjde, tak bych v roce 2021 chtěl svoji výkonnost posunout zase o kousek výš. Hlavně chci však zůstat zdravý a cyklistiku si užívat. Jestli to bude při závodech, tréninku, nebo jenom při výletě na kole, není pro mě tak důležité. Ovšem rád bych se na přelomu června a července postavil na start silničního Beskyd Tour a na konci srpna bych si chtěl zazávodit na Slovensku v bikemaratonu v Dubnici nad Váhom,“ plánuje Pavel Ovesný.

 

VÍTĚZOVÉ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ VALAŠSKOKARPATSKÉ CYKLOTOUR 2020:

Muži do 39 let: Jan Chytil (Otrokovice).

Muži do 49 let: Pavel Ovesný (Snow§Bike Valašské Klobouky).

Muži nad 50 let: Martin Petrůj (Zvonek Sport Valašské Klobouky).

Ženy do 39 let: Zdeňka Bednářová (Kolo – běžky Brumov).

Ženy nad 40 let: Lenka Černá (HBT Zlín).

Junioři: Michal Mana (Fit§core Slavičín).

Juniorky: Aneta Chudárková (Cykloch Team).

Starší žáci: Tomáš Mana (Fit§core).

Starší žákyně: Barbora Synčáková (Cykloch Team).

Mladší žáci: Tomáš Dvořák (Cykloch Team).

Mladší žákyně: Nikol Pavlicová (S.W.A.H.).

Starší přípravka – žáci: Vojtěch Hýžďal (Kolokroužek Zlín).

Starší přípravka – žáčky: Linda Šiberská (Cykloch Team).

Mladší přípravka – žáci: Ondřej Valerián (Kolokroužek Zlín).

Mladší přípravka – žačky: Valerie Müllerová (Kolokroužek Zlín).

Předškoláci (2014 a 2015): Marie Křenková (Halenkov).

Předškoláci (2016 a mladší): Metoděj Müller (Kolokroužek Zlín).

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA