V Luhačovickém triatlonu Tomáše Kolárika potěšil závěrečný běh

date_range 16.Srp, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Tomáš Kolárik (SKOB Zlín), foto: Jarek Pančocha

10. ročník terénního LCE3aTlonu 2019 – Luhačovického triatlonu ovládl Tomáš Kolárik (SKOB Zlín). V závodu složeném z 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu, dosáhl výsledného času 1:47:20. Druhé místo obsadil se ztrátou 9 minut a 31 sekund Marek Cahel (OB Luhačovice), třetí skončil v čase 1:57:56 Miroslav Pilát.

,,Závod probíhal v ideálním počasí. Přesto se v něm letos na startu sešla slabší konkurence,“ trochu mrzelo Tomáše Kolárika.

Ten toho využil a na dobře značené trati dominoval. ,,Už po plavání jsem se dostal do čela a z vody jsem šel s šestnáctisekundovým náskokem před Pilátem. V plavání a na kole jsem se však v porovnání s minulými ročníky nezlepšil. Největší radost mi tak udělal závěrečný běh. V něm jsem zaběhl o tři minuty lepší čas, než v minulých letech. Navíc jsem měl lehký krok,“ pochvaloval si po vyhlašování výsledků Kolárik.

Stupně vítězů muži, foto: Jarek Pančocha, fotogalerie ZDE

Ženy si v okolí Luhačovic zazávodily na trati složené z 380 metrů plavání, 20 kilometrů jízdy na horském kole a 8,5 kilometru běhu. Prvenství mezi nimi vybojovala Petra Macková, jež se blýskla časem 1:58:02. Druhá byla Barbora Pišová (2:08:12), bronzovou příčku obsadila Kateřina Nevěřilová (všechny OB Luhačovice, 2:09:56).

,,Ráno, když jsem vstala, tak jsem nebyla i ideální kondici. Trochu mě sužovala nějaká letní viróza. Proto jsem si vzala rakytník a věděla jsem, že triatlonem virózu buď překonám, nebo mě skolí,“ předpokládala Petra Macková.

Té se ale úvodní plavání vydařilo. ,,Voda je můj svět. A i když v ní nemám nic natrénováno, tak se v ní cítím velmi dobře. Nástup na kolo a první kopec byl ovšem krušný. Tělo mě neposlouchalo a bolely mě nohy. Za závodu jsem neměla takovou radost, jako v minulých ročnících. Bolest jsem však při cyklistice překonala. Nicméně běh byl také velmi náročný. Připadala jsem si, že pořád stojím na místě. Nemohla jsem zrychlit tempo. Bolely mě paty, které mě už zhruba rok trápí. Do cíle jsem doběhla s vypětím všech sil,“ byla ráda, že měla závod za sebou Macková.

,,Druhý den ale viróza pominula. Ovšem paty se ozvaly, jako nikdy před tím. Jak jsem vstala, tak jsem ráno lozila po čtyřech,“ přiznala ještě letošní ženská vítězka triatlonu v Luhačovicích Petra Macková.