Výhru na Ploštině slavil Jan Chytil s dcerou Emou

date_range 08.Říj, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Závod horských kol na Ploštině 2021. Foto: se svolením Josefa Častulíka

Otrokovický biker Jan Chytil vyhrál hlavní závod horských kol na Ploštině. Ten byl Memoriálem Josefa Valčíka. Chytil dosáhl v podniku dlouhém 15 kilometrů rozloženém do 6 okruhů, času 33:10. Druhou příčku obsadil Pavel Ovesný z Valašských Klobouk, který byl v cíli pomalejší o šestapadesát sekund.  Třetí Petr Holzner (Zvonek Sport Valašské Klobouky) se prezentoval časem 34:56. Čtvrtý skončil v čase 35:47 Jaroslav Dittrich ze stejného klubu, na páté pozici dojel Marek Žák ze Smoliny (37:14).

,,Letos jsem se chtěl zúčastnit všech čtyř závodů ve Valašskokarpatské cyklotour. Proto jsem nechyběl ani na Ploštině,“ vysvětloval Jan Chytil.

Na Valašsku se mu líbilo. ,,Rychlá, téměř cyklokrosová trať mi vyhovovala,“ přiznal biker z Otrokovic.

Od startu jel na čele. ,,Zpočátku jsme byli vpředu s Petrem Holznerem. V polovině čtvrtého okruhu jsem se ale od svého největšího soupeře odpoutal a na první příčce jsem pak zůstal až do cíle,“ pochvaloval si Chytil.

Triumf na Ploštině oslavil se svou dcerou Emou, která se narodila letos v únoru.

Závod horských kol na Ploštině 2021. Foto: se svolením Josefa Častulíka. Další foto na kocni článku

,,Emu jsem vzal při vyhlašování výsledků poprvé na stupně vítězů,“ užíval si třicetiletý Jan Chytil pobyt na Valašskokloboucku.

Závod žen měřil 7 kilometrů a byl rozložený do třech okruhů. Ten ovládla zkušená bikerka Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky), jež si pro zlatou pozici dojela v čase 22:57. Druhá byla Lenka Černá (HTB Zlín, 24:01), na bronzové příčce skončila Bronislava Grebeníčková z Vizovic (35:03).

,,Závod na Ploštině si nenechávám ujít. Vždy se tam ráda vracím. V posledních letech je pokaždé mojí největší soupeřkou kamarádka Lenka Černá. Na trati si ale nedáme nic zadarmo. Letos Lenka v prvním kole jela s malým odstupem za mnou. Od druhého kola jsem si jí ale vzdalovala a už v tomto úseku jsem věřila, že závod vyhraji,“ uvedla Petra Holznerová v cíli.

Závod na Ploštině byl zároveň posledním čtvrtým podnikem Valašskokarpatské cyklotour 2021. V 16 kategoriích včetně dětí a mládeže si v něm zazávodilo 64 bikerů a bikerek.