Závod do vrchu Pusteven vyhrál Michael Zeťák ze Lhoty

date_range 23.Říj, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Michael Zeťák se startovním číslem 1, foto: Martina Sondorová

Michael Zeťák zvítězil ve 49. ročníku silničního cyklistického závodu do vrchu Pusteven. Reprezentant Lhoty u Vsetína dominoval v Beskydech na 5,6 kilometru dlouhé trati s převýšením 518 metrů, časem 17:35. Stříbrný Josef Martiňák (Myonic Frenštát pod Radhoštěm), který se ve svém srdečním závodu loučil s cyklistickou kariérou, byl v cíli pomalejší o čtyřicet sekund, pro třetí místo si dojel v čase 18:32 Filip Pěgřím z Českého Těšína.

,,Závod ovlivnilo nepříznivé počasí. Pršelo a bylo chladno. Teplota se pohybovala okolo 5 stupňů. Na vrcholu Pusteven byly dokonce jenom 3 stupně. Proto se na startu sešla slabší konkurence. Nicméně hlavní pořadatel Jiří Chocholáč se svými spolupracovníky při jeho organizaci odvedli skvělou práci,“ prozradil Michael Zeťák.

Ten využil absence zvučných cyklistických jmen a prestižní podnik vyhrál.

,,Zpočátku byla v čele zhruba desetičlenná skupina. V průběhu druhého kilometru jsem ale nastoupil a posunul jsem se na první příčku. Na ní jsem pak už zůstal. Kilometr před cílem jsem ale měl menší krizi,“ přiznal cyklista ze Lhoty u Vsetína, který za vítězství dostal prize money 3000 Kč.

Trochu ho však mrzelo, že se mu nepodařilo pokořit hranici 16 minut a tím získat další prémii 5000 Kč. ,,Tato meta ale byla letos vzhledem k deštivému počasí hodně vzdálená,“ uznal Michael Zeťák.