Běžecký závod v Brně suverénně vyhrál atlet z Nedašova Erik Machů

date_range 18.Lis, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Erik Machů na závodu innogy Winter Run v Brně 2021. Foto: se svolením Erika Machů

Atlet z Nedašova Erik Machů zvítězil v silničním čtyřkilometrovém závodu innogy Winter Run Brno. Dosáhl v něm času 13:15. Druhý skončil s dvacetisekundovou ztrátou David Kaláb z Blažovic, bronzovou příčku obsadil Tomáš Večeřa (AK Blansko, 14:28).

,,Na závod v Brně jsem se těšil. Trať v Komárově jsem ale neznal,“ přiznal Erik Machů.

Vytrvalec z Valašska se při rozklusání cítil v pohodě.

,,Tušil jsem, že se mi poběží parádně. Také jsem zjistil, že se na startu sešla slabší konkurence,“ věřil si v Brně Machů.

Erik Machů ovládl čtyřkilometrový závod innogy Winter Run Brno

Roli favorita nakonec bez problémů potvrdil.

,,Úvodních 300 metrů po startu jsem se držel vzadu. Poté jsem viděl, že ostatní soupeři tuhnou a tak jsem tempo zrychlil. Na můj nástup nikdo nedokázal zareagovat. Proto jsem se poměrně snadno probojoval na první příčku a pobyt na vítězné pozici jsem potom v pohodě kontroloval až do cíle,“ radoval se Erik Machů ze zisku povedeného výsledku v jihomoravské metropoli.

Závod v Brně zařazený do zimní série inogy Winter Run 2021 doprovázelo sychravé podzimní počasí. Drobně mrholilo. Teploměr v jeho průběhu ukazoval 4 °C.