Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Závod ve Štítné nad Vláří-Popově ovládli Matěj Beníček a Barbora Macurová

date_range 11.Říj, 2021 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Foto: Radek Holík

Reprezentanti otrokovického KESBUK Teamu ovládli 2. ročník Běhu podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově.

 

V závodu dlouhém 15. kilometrů na Valašsku zvítězil Matěj Beníček. Malenovický vytrvalec dosáhl času 55:16. Stříbrnou příčku vybojoval Filip Bukovjan z Otrokovic. Ten byl v cíli o 2 minuty a 28 sekund pomalejší. Třetí skončil v čase 58:56 Jaroslav Vicher z Míškovic. Jiří Kalousek (Zvonek Sport Valašské Klobouky) bral za čas 1:00:51 čtvrté místo, domácí Michal Vaculík ze Štítné nad Vláří (1:02:18) byl pátý.

 

Beníčka potěšilo, že všichni členové jeho týmu skončili na ,,bedně“ a že všichni zaběhli čas pod jednu hodinu.

 

,,Závod navíc doprovázela příjemná atmosféra a příjemné počasí. V cíli na každého běžce čekal guláš, koláčky a ovoce,“ děkoval pořadatelům vítěz.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Foto: Radek Holík. Fotogalerie ZDE

Malenovický vytrvalec se však na Běh podzimním ránem speciálně nepřipravoval.

 

 ,,Běžel jsem ho v rámci tempového tréninku,“ přiznal.

 

Od startu byla vpředu trojice Matěj Beníček, Filip Bukovjan a Jaroslav Vicher.

 

,,Na třetím kilometru z čela odpadl Vicher. Od Bukovjana jsem se odpoutal na sedmém kilometru. Potom už se běželo pořád z kopce a v seběhu z Pláňavy jsem náskok na vítězné pozici pořád navyšoval,“ popsal Matěj Beníček rozhodující momenty.

 

V patnáctikilometrovém závodu žen se z prvenství radovala letošní mistryně republiky ve Skyrace z Lysohorského Ultra Trailu Barbora Macurová z Frýdlantu nad Ostravicí (2BWINNER Team) Na Valašsku zaběhla čas 1:00:44. Druhá byla stříbrná žena ze zářijového Festivalového půlmaratonu ve Zlíně Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:08:39), třetí místo obsadila její týmová kolegyně Veronika Doleželová (1:09:54). Vendula Skoupá ze Slavičína (Sykora running, 1:14:35) doběhla čtvrtá a další slavičínská vytrvalkyně Helena Chromeková (Slawex runners), skončila ve stejném čase pátá.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Foto: Radek Holík. Fotogalerie ZDE

,,Na start ve Štítné nad Vláří jsem se nijak zvlášť nepřipravovala. Den před ním jsem běžela pětikilometrový závod v Brně. Na Valašsko jsem se proto přijela vyklusat a užít si tamní atmosféru,“ nezapírala Barbora Macurová.

 

Přesto se jí překvapivě běželo velmi dobře. ,,Takže jsem závod na Valašskokloboucku pojala jako svižný klus a bylo z toho první místo,“ potěšil vytrvalkyni z Frýdlantu nad Ostravicí povedený výsledek.

 

,,Protože jsem od začátku před ostatními soupeřkami měla na první příčce dostatečný náskok, tak jsem tempo zvolila podle sebe. A i když se běželo pořád po asfaltu, tak se mi líbilo, že trať vedla lesem a byl na ní výhled na Bílé Karpaty. Bylo příjemné změnit tréninkové prostředí,“ užívala si dvaadvacetiletá Barbora Macurová pobyt na Valašsku.

Běh podzimním ránem ve Štítné nad Vláří-Popově. Foto: Radek Holík. Fotogalerie ZDE

Ve Štítné nad Vláří se ještě konal 10 kilometrový závod. V něm v mužích vybojoval první místo veterán Pavel Dorušek (Klenoty Slavičín, 56:08). Mezi ženami získala první příčku rovněž zkušená běžkyně Magdaléna Lukšíková (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 58:12).

 

Běh podzimním ránem, který měl start i cíl na koupališti ve Štítné nad Vláří, byl součástí letošního čtyřdílného seriálu krosových běhů ránem ve Štítné nad Vláří – Popově. Doprovázela ho tradiční příjemná atmosféra. V cíli si všichni účastníci pochutnali na výborném guláši. Závod organizoval Vlastimil Martinát se svou ženou Janou, rodinou a přáteli.

 

Letos se ve Štítné nad Vláří-Popově bude ještě konat Běh Štědrým ránem. Ten se uskuteční v pátek 24. prosince.

 

Lubomír Hotař

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA