Zděchovský krpál vyhrál zkušený biker Ondřej Fukala

date_range 07.Čvc, 2020 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ze závodu Zděchovský krpál, foto: Milan Mucha

Zkušený biker Ondřej Fukala (SK Edie Team Vsetín) a letos teprve sedmnáctiletá Michaela Brtníčková z Dřevohostic reprezentující klub 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem zvítězili v 5. ročníku mezinárodního závodu horských kol Zděchovský Krpál.

Fukala zajel v okolí Zděchova na Vsetínsku v 30kilometrovém bike-trailovém závodu, který měl převýšení 1300 metrů, čas 1:28:33. Druhé místo obsadil s šestadvacetisekundovou ztrátou Tomáš Plášek z Rokytnice nad Vláří (Fit§core rating Team), bronzovou příčku vybojoval Pavel Ovesný (Snow§Bike Valašské Klobouky, 1:30:29). Čtvrtý skončil Miloš Králík (Kolofix, 1:31:08), pátý byl Petr Hvolka (Kilpi Racing Team, 1:34:47).

,,Fukala s Pláškem se brzy už po úvodních metrech vzdálili všem soupeřům. Poté spolu na trati dlouho spolupracovali. V posledním kopci pod Tanečnicí zhruba tři kilometry před cílem Ondřej Fukala zrychlil a na jeho nástup už Tomáš Plášek nedokázal zareagovat. Vsetínský biker pak ve zbytku závodu pobyt na prvním místě kontroloval,“ upozornil na rozhodující moment jeden z pořadatelů Tomáš Frýdl.

Brtníčková mezi ženami dominovala časem 1:55:06. Stříbrná Aneta Chudárková (Cykloch Team) za ní v cíli zaostala o 4 minuty a 45 sekund. Ze zisku třetího místa se radovala Kateřina Matysík ze Šumperku (2:02:02). Zdeňka Bednářová z Brumova (Kolo – běžky) obsadila v čase 2:06:18 čtvrtou pozici, Kristýna Havlická (Rock Machine – cyklomax) brala za čas 2:10:10 pátou příčku. Zkušená domácí bikerka Petra Kocourková ze Zděchova dojela šestá (2:26:03).

Ze závodu Zděchovský krpál – dětské závody, foto: Milan Mucha, fotogalerie ZDE

,,Brtníčková byla od startu suverénní. Mladá bikerka z Hané od začátku závodu zvolila rovnoměrné tempo a to dokázala udržet až do cíle. Navíc se skvěle vypořádala s náročnou kopcovitou tratí,“ informoval Tomáš Frýdl.

V letošním ročníku Zděchovského krpálu se ve všech kategoriích včetně mládeže představilo 126 bikerů a bikerek. Závodu přálo počasí. Na startu bylo slunečno a pětadvacet stupňů. Vlivem předchozích dešťů se však bikeři museli v některých úsecích vypořádat s rozbahněnou tratí.