Zdeňka Bednářová byla suverénní v závodu O krále Holého vrchu

date_range 24.Říj, 2019 featured_play_list Sport
arrow_drop_up Ilustrační foto: Petr Šimoník

Triumf slovenského bikera z Trenčianských Teplic Jaroslava Buchtíka orámoval 10. ročník mezinárodního závodu horských kol O krále Holého vrchu. Buchtík dosáhl v podniku podporovaném městem Brumov, složeném ze dvou závodů do vrchu, konaném na tratích 6 kilometrů (převýšení 504 metrů) a 6,8 kilometrů (převýšení 417 metrů), výsledného času 52:50. Stříbrnou pozici obsadil se ztrátou 39 sekund Karel Trčálek ze Štítné nad Vláří, třetí místo získal za čas 55:15 Dušan Bačo z Brumova-Bylnice. Valašskokloboucký Jaroslav Čtvrtlík skončil v čase 57:09 čtvrtý, pátý byl Vladimír Benech ze Zlína (57:15).

Závod žen vyhrála díky času 1:10:28 Zdeňka Bednářová z Brumova-Bylnice, před Evou Maliňákovou (Vsetín, 1:13:24). Bronzová do cíle dojela Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:14:07).

,,První závod s hromadným startem odstartoval u Hasičské zbrojnice v Brumově. Druhý, který startoval Gundersenovou metodou, měl start u Ranče U sedmi kulí v Nedašově. Oba měly cíl na Holém vrchu,“ prozradil základní informace o zajímavém cyklistickém podniku na Valašsku jeden z jeho pořadatelů František Jedlička.

Toho také potěšil zájem o souboj o krále Holého vrchu. ,,Přestože letošní sezona horských kol už končí, tak si k nám našlo cestu osmadvacet bikerů a bikerek. Mezi nimi i někteří junioři,“ uvedl Jedlička, který ještě popsal vývoj závodu mužů i žen.

,,V mužích potvrdil Jaroslav Buchtík roli největšího favorita. Nicméně před druhým závodem měl Karel Trčálek na něho na čele šestisekundový náskok. Ve druhém závodu ale Slovák udával tempo a v posledním stoupání zhruba 500 metrů před cílem se Buchtík definitivně posunul na zlatou příčku. Mezi ženami dokázala Zdeňka Bednářová využít znalosti domácího prostředí a také prodat dobrou aktuální sportovní formu,“ upozornil František Jedlička.

Letošní ročník závodu O krále Holého vrchu se konal po tříleté pauze. Na jeho startu bylo 18 stupňů. Horší podmínky panovaly na Holém vrchu, kde bylo 13 stupňů a foukal tam chladný vítr.