Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Senior se chtěl zřejmě na hlavní silnici otočit. Vjel pod kola tahače

date_range 16.Dub, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dopravní nehoda ve Vsetíně, foto: HZS

Krátce po deváté hodině ráno se ve Vsetíně stala vážná dopravní nehoda, která si vyžádala zranění dvaasedmdesátiletého řidiče ze Zlínska. K nehodě mezi osobním a nákladním automobilem došlo na nájezdu na hlavní silnici l/57, nedaleko bývalého fotbalového stadionu.

 

„Senior, který řídil osobní automobil, se zřejmě chtěl na hlavní silnici otočit a vjel pod kola tahače jedoucího ve směru od Valašského Meziříčí. Po střetu utrpěl řidič osobního vozidla zranění, která si vyžádala letecký transport do nemocnice,“ popsal mluvčí policistů Petr Jaroš. Příčiny a další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření vsetínských dopravních policistů.

 

Policejní hlídky v průběhu záchranných prací a samotného šetření dopravní nehody řídily dopravu kyvadlově.

 

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vsetín. „Hasiči z osobního vozidla vyprostili jednu zaklíněnou a zraněnou osobu, které společně se záchranáři poskytli první pomoc,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Foto: HZS

U nehody zasahoval slovenský vrtulník

 

Zlínský kraj je pokryt mezistátním smluvním partnerem ze Slovenska. Svoji základnu nemá ani Karlovarský kraj. Realizace vlastní Letecké záchranné stanice ve Zlínském kraji by podle ministerstva zdravotnictví představovala vysoké ekonomické a personální nároky. Ministerstvo zdravodnictví uvedlo, že dosavadní spolupráce se Slovenskem funguje dobře a je výhodná. S tím nesouhlasí vedení Zlínského kraje, o svou vlastní základnu usiluje hejtmanství již několik let.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA