Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stabilní trh tvoří osm provozovatelů taxi

date_range 28.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Správní obvod Valašských Klobouk je zároveň také regionem působnosti osmi provozovatelů taxislužeb, kteří celkem zaměstnávají šestnáct řidičů. Pro podnikání v taxislužbě je zapotřebí prokázat odbornou způsobilost, dobrou pověst a vlastnit koncesi podle živnostenského zákona. Přestože je na Valašskokloboucku trh ustálen, vstup dalších podnikatelů omezuje pouze splnění podmínek k udělení oprávnění. Valašské Klobouky nevyžadují speciální zkoušky z místopisu ani vyhláškou neupravují výši cen za služby.

„Přestože se zdá, že v regionu je podnikatelské odvětví taxislužeb nasyceno, není možné další zájemce o podnikání v této oblasti nijak limitovat. Pokud splní podmínky k udělení povolení, není dopravní úřad oprávněn činnost žadateli zakázat," uvedla Marie Talafová z odboru dopravy a silničního hospodářství kloboucké radnice, která má správu taxislužeb na starosti. Poznamenala, že další činnost taxikářů je už přirozeným konkurenční bojem a nelze ji předem eliminovat nepovolením provozu.

 
Kdo chce provozovat taxislužbu, musí prokázat dobrou pověst doložením bezúhonnosti podle živnostenského zákona, předložit koncesi a úspěšně vykonat zkoušky odborné způsobilosti. Tyto zkoušky se skládají na odboru dopravy a teprve na jejich základě může být žadateli udělena koncese. Poté je možné přidělit evidenční číslo vozidla, které je v současné době totožné s registrační značkou vozu. „V případě, že provozovatel chce být také sám řidičem, musí prokázat bezúhonnost, čistý trestní rejstřík, spolehlivost podle výpisu z evidenční karty řidiče, vlastnit průkaz řidiče taxislužby a mít více než jednadvacet let," doplnila Marie Talafová.

Průkaz řidiče taxislužby platí pět let. Poté se zapotřebí zahájit nové řízení, ve kterém musí žadatel doložit stejné povinné podklady. Dopravní úřad může průkaz odebrat v případě, že řidič nesplňuje podmínky způsobilosti či spolehlivosti, nebo se dopustí vážného dopravního přestupku.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA