Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Štafetu psaní kloboucké kroniky přebírá Ingrid Olšarová

date_range 21.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Zleva: Ingrid Olšarová, Eliška Olšáková (starostka), Ladislava Guričová

Ve středu 20. května proběhlo v obřadní síni valašskokloboucké radnice slavnostní střídání kronikářek města. Po třech desítkách let završila Ladislava Guričová tvorbu kroniky uzavřením roku 2019 a předala tento významný úkol své nástupkyni Ingrid Olšarové.

 

„Práce kronikáře je důležitým posláním, které v čase roste na hodnotě a největšího ocenění se jí dostane až u budoucích generací. Naše velké poděkování patří paní Ladislavě Guričové, která se psaní kroniky věnovala po dlouhá léta s největší pečlivostí a důsledností. Kromě práce na záznamech o událostech všedních i mimořádných pořádala také vzdělávací besedy o kronice pro žáky, studenty i veřejnost. Ladislavě Guričové byla už dříve udělena Cena města za významný přínos a dnes jí za její záslužnou práci znovu upřímně děkujeme,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

 

„Nástupnictví v kronikářské práci přijala paní Ingrid Olšarová, učitelka zdejší základní školy. Věříme, že pro ni bude tato práce zajímavou výzvou a že bude se zápalem sobě vlastním shromažďovat a zpracovávat informace o všem, co město Valašské Klobouky i jeho občané budou prožívat. Přejeme jí hodně inspirace, zajímavých podnětů a také dobré spolupráce s místními organizacemi, institucemi a spolky, od kterých bude čerpat podklady,“ popřála starostka.

 

 

Kloboucká kronika je dosud psaná ručně, což jí dává jedinečnou hodnotu. Každý rok obsahuje řadu příloh, mimo jiné sadu zpravodajů nebo fotodokumentaci o životě a dění ve Valašských Kloboukách. Uložena je na městském úřadě.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi