Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stále ještě váháte, jakou školu si vybrat?

date_range 24.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality, PR ČLÁNEK

Střední odborné učiliště Valašské Klobouky nabízí celou řadu zajímavých oborů, ať už se jedná o čtyřletý maturitní obor Veřejnosprávní činnost nebo o tříleté nematuritní obory Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik), Opravář zemědělských strojů, Kuchař-číšník, Ošetřovatel, Zedník, Malíř a lakýrník. Na tříleté učební obory navazuje denní nástavbové studium Podnikání, které je rovněž ukončeno maturitní zkouškou.

 

Ve škole se vyučují i tříleté obory určené pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

 

Kromě kvalitní výuky potřebných teoretických znalostí klade naše Střední odborné učiliště Valašské Klobouky důraz na získání odborných dovedností využitelných v profesním životě. Teoretické vyučování je realizováno v moderně vybavených učebnách a praktická část probíhá nejen na odborných pracovištích v areálu školy, ale i v provozovnách spolupracujících firem v blízkém okolí.

Pro zvětšení klikni na obrázek

Obor Veřejnosprávní činnost se průřezově věnuje všem odvětvím veřejné správy a samosprávy v České republice. Absolventi budou schopni své znalosti uplatnit nejen ve státní správě, ale i v podnikatelském, neziskovém a občanském sektoru. Během čtyř let se studenti seznámí s právními předpisy a zákony, ekonomií, účetnictvím, financováním, ale také se základními administrativními úkony včetně schopnosti psaní „všemi deseti“. Po úspěšném ukončení studia se mohou absolventi nadále vzdělávat buď na vyšších odborných školách, nebo vysokých školách nejen v České republice.

 

V průběhu studia se žáci mohou účastnit zahraničních stáží, kde mají možnost poznávat jinou kulturu, získat nový pohled na vzdělávání a široké možnosti pracovního trhu v zahraničí. Škola realizuje odborné stáže s partnerskými školami ve Velké Británii, Německu, Itálii a Maďarsku, například v rámci projektu Erasmus +.

 

Studenti mohou využívat školní stravování a možnost ubytování na domově mládeže, který je součástí školy.

 

„Záleží nám na tom, aby se naši studenti cítili dobře. Proto pořádáme na začátku studia adaptační kurzy, při kterých se seznámíte se svými novými spolužáky, dozvíte se více o škole, učitelích i o sobě. Také nabízíme služby školního poradenského pracoviště a pořádáme společné volnočasové akce. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv obor na naší škole, věříme, že budete spokojeni,“ dodává ředitel Pavel Hrabina.

 

-pr-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA