Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Starosta Slavičína: Věřím, že vše těžké společně překonáme

date_range 30.Bře, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Starosta Slavičína Tomáš Chmela

O aktuálním dění, pomoci občanů potřebným a potřebě dodržovat hygienické návyky, informuje v zamyšlení k současné situaci starosta Slavičína Tomáš Chmela:

 

Vážení spoluobčané,
možná jste zaznamenali informaci, že ve správním obvodu Luhačovic, kam patří i naše město, byly potvrzeny první případy nemoci COVID-19. Chtěli byste vědět víc? To já také, bohužel to však není možné. Kde přesně se koronavirus vyskytuje, vědí pouze hygienici v Krajské hygienické stanici Zlínského kraje, nám starostům to ale nesdělují. Jak s tím naložíme, je už na nás.

 

Chtěl bych Vás vyzvat k tomu, abychom se všichni chovali tak, jako by tato nemoc v naší blízkosti už byla. To znamená, abychom byli na nejvyšší míru ostražití, abychom opravdu dodržovali hygienické návyky, abychom se vyvarovali kontaktům s lidmi a abychom nevycházeli tolik ven, i když je krásně.

 

Je pravděpodobné, že nějaká vlna onemocnění COVID-19 městem přejde, otázka je, jak jí svým chováním pomůžeme k rozšíření anebo ke zpomalení a zastavení. Pokud tady koronavirus nebude mít „na koho sednout“ díky kolektivnímu zodpovědnému chování, tak se nikomu nic vážného nestane a dopadne pro nás pandemie dobře.

 

Město se v uplynulých dnech příkladně semklo a mnoho lidí se zapojilo do šití roušek a další pomoci. Všem Vám ze srdce děkuji, vážím si Vaší pomoci a je to ta nejlepší zpráva z těchto těžkých dní. Ovšem všichni víme, že nejde jen o šití roušek. Zoufale chybí také dezinfekce zvlášť pro naše nejstarší a nejzranitelnější občany, která je v obchodech opravdu nedostatkovým zbožím.

 

Proto jsme se rozhodli zakoupit dezinfekci na ruce ve větším množství, kterou chystáme do lahviček a kterou bude od pondělí nabízet Charita Slavičín seniorům. Již nyní stejným způsobem funguje rozvoz léků a potravin. Ohrožení občané se tak nemusejí vystavovat zbytečnému riziku při pohybu mimo svůj domov.

 

Slavičané v těchto dnech skvěle ukazují, jak pomoci ohroženým spoluobčanům. Moc Vám všem za to děkuji. Buďme však připraveni pomáhat i poté, co nejhorší opatření pominou. Pomáhat bude potřeba všem, kteří zajišťují ve Slavičíně veřejné služby výrobu a prodej všeho, co k životu potřebujeme. Když si budeme vzájemně pomáhat tak, jak to děláme nyní, věřím, že vše těžké společně překonáme!

 

Tomáš Chmela, starosta

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA