Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Starostové mluvili o novinkách v legislativě

date_range 27.Kvě, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu 25. května se ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru sešli k jednání starostové ze správního obvodu obce s rozšířenou působností Valašské Klobouky. V průběhu pracovního setkání byla zmíněna témata z oblasti sociální, životního prostředí, informačních technologií, matriky a evidence obyvatel i krizové prevence. Starostové tak získali přehled o zákonných úpravách, které se aktuálně promítají do veřejnosprávní praxe obcí a jejich pravomocí.

Setkání starostů ORP Valašské Klobouky                 foto: MěÚ

„Představitele obcí z našeho správního obvodu jsme informovali o navázání možné spolupráce v rámci sociálně-právní ochrany dětí, představili jsme také varianty budoucího pokračování technologického centra a poukázali jsme na novelizace zákonů, které se dotknou vydávání občanských průkazů, cestovních pasů a vyřizování trvalých pobytů. V rámci krizového řízení jsme zhodnotili provedené cvičení a informovali také o opatřeních při povodních a suchu," shrnula program porady starostka Eliška Olšáková. Starostové měli v průběhu možnost dotazovat se jednotlivých vedoucích odborů a také vzájemně porovnávat své zkušenosti.

Setkání starostů ORP Valašské Klobouky                 foto: MěÚ

Na pracovní poradu navazovala valná hromada mikroregionu Jižní Valašsko, kde byly předloženy informace o probíhajících projektech, mimo jiné o projektu meziobecní spolupráce, v rámci něhož by mohla vzniknout až dvě nová pracovní místa. „Dále jsme se dohodli na uspořádání Dne mikroregionu Jižní Valašsko, který se uskuteční 9. září na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách. Na této akci budou představeny všechny členské obce svazu a bude připravený doprovodný program pro školy a veřejnost," sdělil Martin Janík, předseda mikroregionu Jižní Valašsko.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA