Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Státní svátek oslaví pietními akty a hudbou

date_range 26.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Pietními akty i slavnostním koncertem vážné hudby uctíme 27. října ve Valašských Kloboukách významné historické výročí 91 let od vzniku samostatné Československé republiky. V úterní podvečer se bude konat pietní vzpomínková slavnost s položením věnců k Památníku československé vzájemnosti na Masarykově náměstí a k pamětní desce umístěné na budově T. J. Sokol. Poté bude zahájen koncert vážné hudby v kostele Povýšení svatého Kříže, během kterého vystoupí na dvě desítky interpretů z řad žáků i učitelů základní umělecké školy a absolventů konzervatoře. Vzpomínkové setkání začne v 18 hodin a v kostele se první tóny koncertu rozezní v 19 hodin.

„Srdečně zveme k účasti na této již tradiční akci všechny, kteří si chtějí znovu připomenout nesporný význam a dějinný odkaz tohoto památného dne, kteří si chtějí zavzpomínat a zamyslet se, zkrátka prožít příjemný večer," pozval veřejnost Jaroslav Šanovec, starosta tělocvičné jednoty Sokol ve Valašských Kloboukách, která se podílí na organizaci oslav.

Slavnost začne na Masarykově náměstí, kde představitelé města a Svazu bojovníků za svobodu položí věnce k památníku a zazní projev starosty města. Pietní akt poté bude pokračovat u tělocvičny T. J. Sokol, kde budou položeny kytice k pamětní desce. Po projevech představitelů pořádajícího města Valašské Klobouky a tělocvičné jednoty Sokol skončí první oficiální část oslav státního svátku.

Po vzpomínkovém setkání se program přesune do kostela Povýšení svatého Kříže, kde bude připraven sváteční koncert v režii Základní umělecké školy Valašské Klobouky. Ta jako vždy představí skvělé skladby vážné hudby v podání vynikajících interpretů. Vystoupí jak současní žáci a absolventi hudebních oborů umělecké školy, tak také jejich pedagogové a konzervatoristi. Návštěvníci vyslechnou přednesy houslí, violoncell, klavíru, trubek, varhan a dalších nástrojů a vystoupí také pěvecké sólistky.

Jako součást oslav vzniku samostatného státu Čechů a Slováků pořádá florbalový oddíl při T.J. Sokol už 7. ročník Turnaje vzájemnosti chlapců ve florbalu. O víkendu od 24. do 25. října se jeho hlavní utkání odehrají ve sportovní hale gymnázia.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA