Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Státní svátek oslaví pietou i koncertem

date_range 26.Říj, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Den vzniku samostatného československého státu si ve Valašských Kloboukách i letos tradičně připomeneme v jeho předvečer, tedy ve středu 27. října. Slavnost bude zahájena v 18 hodin pietním aktem s kladením věnců k Památníku československé vzájemnosti a k pamětní desce na budově TJ Sokol. Poté bude kostel Povýšení svatého Kříže hostit koncert vážné hudby, který přednesou studenti konzervatoře a žáci a učitelé Základní umělecké školy Valašské Klobouky. Sváteční večer s hudbou začne v 19 hodin.

Oslavy 92. výročí vzniku Československa budou započaty na Masarykově náměstí, kde představitelé města a zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu položí věnce k památníku. Poté přednese projev starosta města a zazní státní hymna. Shromáždění se následně přemístí k tělocvičně Sokola, kde bude pietní akt dokončen kladením kytic k pamětní desce. Na oficiální oslavu státního svátku je srdečně zvána nejširší veřejnost, děti s sebou mohou vzít i tradiční lampiony.

 
Po vzpomínkovém setkání bude program pokračovat ve farním kostele. Návštěvníci budou moci prožít příjemně laděné koncertní vystoupení, ve kterém se jim se svým výběrem skladeb představí nejen současní žáci místní základní umělecké školy, ale také jejich starší předchůdci, kteří jsou dnes již studenty konzervatoří. Svůj hudební um ovšem ukáží také pedagogové. Publikum vyslechne přednesy houslí, varhan, klavíru, trubek i cembala, ale také sólový zpěv.
 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA