Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stavba kloboucké cyklostezky začíná

date_range 26.Čvn, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky právě zahájilo stavbu dvoukilometrové cyklostezky směrem na Brumov – Bylnici. Začínat bude u výrobního družstva Důbrava, povede zahrádkářským areálem, kolem městské pily a dále k čistírně vod, kde se po novém mostě přenese na protější stranu vodního toku Klobučka a skončí až na hranici s katastrem sousedního města. Celkové náklady na zbudování budou činit 16,2 milionu, dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury pak z této sumy pokryje 8,2 milionu korun. Dokončení se předpokládá za šest měsíců.

 Cyklostezka začne v těchto místech u výrobního družstva Důbrava

„Projekt kloboucké cyklostezky má za sebou několikaleté úsilí o získání dotační podpory, bez které by město tak rozsáhlou investici financovalo z vlastních prostředků jen stěží. Díky úspěšné žádosti u SFDI můžeme s výstavbou konečně začít a rozšířit potřebnou a žádanou infrastrukturu pro cyklisty o další kilometry, které navíc příhodně naváží na úsek připravovaný městem Brumov-Bylnice," řekla k investici starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

 Stezka pro cyklisty povede kolem městské pily a protne cestu na Královec

Město přitom ještě čeká na výsledek druhé žádosti o podporu, kterou podávalo k operačnímu programu INTERREG V-A SR – ČR. „V případě úspěšné žádosti by nám dotace pomohla financovat další úsek cyklostezky na ulici Koželužská, pro který už máme projektovou dokumentaci i stavební povolení. Komunikace by dostala nový povrch, chodník by se zde zúžil na šířku 1,5 metru a cyklistům by bylo umožněno obousměrné užívání," dodala starostka.

 Přehledová mapa cyklostezky

Nová cyklostezka k Brumovu získá asfaltobetonový povrch o šíři 3 metry. Uživatele provede dvěma úseky v režimu klasické cyklostezky a dvěma úseky cyklotras, tedy účelových komunikací, po kterých bude možný také průjezd vozidel. Tyto cyklotrasy vzniknou v lokalitách od výrobního družstva k zahrádkářské kolonii a následně od křižovatky s cestou na Královec k čistírně odpadních vod.

 Cyklostezka povede k zahrádkářskému areálu

„V areálu soukromých zahrádek budou cyklotrasu lemovat opěrné zdi, které zabezpečí okolní vyvýšený terén. Počítáme s oboustranným oplocením a také úpravou vstupů na jednotlivé pozemky," sdělil vedoucí odboru investic a strategického rozvoje Radek Bařinka. Vlastníci zahrádek budou s podrobným harmonogramem prací seznámeni.

„Nyní se naší prioritou stane úsek cyklostezky z Valašských Klobouk směrem do Poteče, na jehož přípravě už se pracuje," poznamenala Eliška Olšáková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA