Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Štěpánská stovka letos opět s rekordem

date_range 29.Pro, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Na druhý svátek vánoční připravilo sportovní sdružení Běhatlon z Valašských Klobouk již třetí ročník běžeckého happeningu pod názvem „Štěpánská stovka". „Jedná se o nesoutěžní hodinový běh, v němž je hlavní motivací všech zúčastněných společně naběhat co nejvíce kilometrů," uvedl jeden z hlavních organizátorů akce Mgr. Jiří Dohnal. V každém ze dvou uplynulých ročníků se přepisoval rekord v podobě absolutního součtu uběhnutých kilometrů.

 Štěpánská stovka ve Valašských Kloboukách                      foto: Jiří Pecha                    fotogalerie

Letos se všem přítomným běžcům opět podařilo posunout celkové maximum na 225 kilometrů, což při počtu 36 aktivních účastníků odpovídá více než šesti kilometrům na jednoho. Organizátory akce potěšila i aktivní účast dětí a mládeže, pro které je kondiční hodinový běh velkou sportovní i morální výzvou. „V doprovodu starších a běžecky zkušenějších sportovců se někteří nechali strhnout k obdivuhodným výkonům, jako například druhák Martínek Kocourek se svými 8,5 kilometry nabo osmačka Tereza Martinková, která zvládla přes 10 kilometrů," pochválil Dohnal.

 Štěpánská stovka ve Valašských Kloboukách                      foto: Jiří Pecha                    fotogalerie

Štěpánská stovka však není pouze o kilometrech a rekordech. „Především chceme nabídnout lidem z blízkého okolí možnost časově a finančně nenáročného aktivního vyžití přes vánoční svátky. Této možnosti opět využili lidé napříč generacemi i výkonnostním spektrem. Máme radost, když si přijdou společně zaběhat celé rodiny a Štěpánská stovka se posune i do roviny společenské záležitosti. Také chceme navázat na léta zapomenutou tradici zdejšího lyžařského odílu, který v osmdesátých letech organizoval akci s obdobnou myšlenkou pod názvem 100 x 1 kilometr. Dobré myšlenky je potřeba podpořit a nenechat zapadnout," dodal Dohnal.

Organizátoři oddílu Běhatlon, který funguje pod záštitou Orla Valašské Klobouky, chtějí závěrem poděkovat všem zapojeným běžcům a sponzorům, jejichž dobrovolné příspěvky pomohou v létě dětem z oddílu uspořádat několikadenní sportovní soustředění.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA