Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Štítenští včelaři chystají Medové odpoledne

date_range 21.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 6. října 2012 ožije Kulturní dům ve Štítné nad Vláří VIII. ročníkem Medového odpoledne. Jeho součástí je ochutnávka medu, medoviny, pečení a zdobení perníků, košt medů a slivovice, výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských potřeb, výstava včelařovo čtvero ročních období, včelí tombola a k tomu všemu bude hrát cimbálová muzika.

„Vlastní akci předchází kurz pečení a zdobení perníků, který začíná už ve čtvrtek v 16:00 hodin a pokračuje v pátek ve cvičné kuchyni základní školy. Perníky budou vystaveny a nabídnuty k prodeji v sobotu odpoledne v kulturním domě," uvedl za pořadatele Alis Tarabus.

V pátek večer budou vybrané posudkové komise hodnotit nejlepší med našich včelařů a rovněž nejlepší trnkovou slivovici v pátém ročníku Štítenské trnky.

Košt slivovice ve Štítné nad Vláří     foto Jitka Hořáková

Příznivci slivovice a trochy recese dají k posouzení půllitrový vzorek trnkové slivovice. Je třeba tak učinit v termínu do 5.října do 18 hodin pořadatelům KD. Vlastní košt bude provádět proškolená laická komise se snahou o zachování anonymity vzorků. V sobotu od 15:00 hodin bude umožněno ochutnávání široké veřejnosti s možností vlastního hodnocení.

„Nevíme sice, jak letos kvůli v záři vyhlášené prohibici akce dopadne. Přesto se obracíme na příznivce slivovicové medicíny o poskytnutí vzorku a rovněž o hojnou účast na závěrečném koštování. Šíříme a doporučujeme heslo: „Kdo chceš vědět jaků pálíš, s půllitrem na košt valíš," apelují pořadatelé.

Současně proběhne i hodnocení vzorků medu. Nosným programem je výstava zahrádkářských výpěstků a včelařských produktů štítenských včelařů. Bude možno ochutnat a porovnat jednotlivé druhy medů (květový, akátový, lípový, lesní, pastovaný a jiné), různé druhy medoviny, ale i ostatní včelí produkty.

„Napečené perníky budou připraveny k vlastnoručnímu nazdobení. Vše je možné na místě zakoupit. Příjemným překvapením a zábavou bude včelí tombola obsahující přírodní produkty. K vidění budou živé včely ve skleněném úle, výroba svíček ze včelího vosku a praktické ukázky včelařských prací," doplňuje Alois Tarzus.

Již tradičně vystoupí se svým programem děti z mateřských škol ze Štítné a sousedního Jestřabí. Ve 14:30 hodin budou slavnostně vyhlášeni vítězové soutěže o nejlepší med a slivovici. K příjemnějšímu zabavení bude hrát cimbálová muzika Pajtáši.

Konání této akce je uskutečněno za finanční podpory a záštity Zlínského kraje a rovněž za pochopení a podpory Obecního úřadu a Základní školy Gabry a Málinky ve Štítné nad Vláří.

Srdečně zvou štítenští včelaři. Kontakt na pořadatele tel. 604 383 409

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA