Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sto děl Dalího na střeše zlínského Obchodního domu

date_range 01.Čvc, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Kulturní událost léta je tady a rozhodně stojí za to, udělat si výlet do Zlína!! Po úspěšných výstavách Jana Saudka a Zdeňka Buriana připravil Obchodní dům Zlín spolu s Galerií Artrium další unikátní akci. Nechejte se okouzlit tvorbou jedné z největších osobností výtvarného umění 20. století, legendárního surrealisty Salvadora Dalí.

 

Výstava probíhá do 8. září v originálních prostorách Galerie Desítka v 10. podlaží, na střeše Obchodního domu Zlín. Její návštěvu si tak můžete zpříjemnit jedinečným výhledem na Zlín z terasy zdejší kavárny. Nebo se zastavit o pár poschodí níž na speciální Španělské menu v Bistrotéce Valachy.

 

V rámci doprovodného programu navíc začátkem července doplní unikátní 3D obrazy uvnitř i kolem Obchodního domu, s nimiž se můžete stát součástí Dalího světa i vy a udělat si originální fotku.

 

„Jde o největší mimopražskou výstavu díla Salvadora Dalího v tomto roce, představuje více jak stovku jeho děl – od grafik přes sochy až po užité umění. K vidění je i soubor pěti desítek ilustrací k Dantově Božské komedie nebo slavné grafiky, na nichž Dalí zachytil svou životní lásku Galu,“ říká Pavel Chmelík z Galerie Artrium.

 

 

Expozici doplňují originální portrétní fotografie Salvadora Dalího, které pořídil v roce 1969 v Paříži český fotograf Václav Chochola. Kdo by neznal slavnou fotku Dalího s vejcem nebo Dalího sedícího s hůlkou na divanu? Portréty tehdy 70letého výtvarníka se staly jeho celosvětově nejznámějšími, i sám Dalí z nich byl nadšený a cenil si jich nejvýše. Některé z Chocholových portrétů, ale také originální grafiky a sochy je možné na výstavě zakoupit.

 

Expozici doplňuje promítání dokumentárního filmu o Salvadoru Dalím a prodej publikací o jeho díle, výstavního katalogu a také zajímavých suvenýrů, mj. i puzzle, pohlednic, triček s originálním sítotiskem nebo porcelánu.

 

Výstava Salvador Dalí je otevřena denně od 10 do 18 hodin. Do Galerie Desítka se dostanete jednoduše výtahem z obchodní pasáže. Vše o výstavě zde.

 

Po výstavě káva s výhledem na Zlín

 

Po dobu výstavy je v Galerii Desítka mimořádně otevřena kavárna, v níž můžete zakončit prohlídku posezením u šálku kávy, drinku či dezertu s jedinečným výhledem na Zlín. Posedět se dá nejen ve vnitřních prostorách, ale i na venkovní terase.

 

Španělské menu v Bistrotéce Valachy

Bistrotéka Valachy (2. podlaží Obchodního domu) připravila k výstavě speciální Španělské menu s delikatesami z rodné Dalího země. Ochutnejte Andaluské gazpacho, kalamáry po baskicku nebo krevety s chorizem a chilli.

 

Mimořádné večerní prohlídky

 

Ve vybraných termínech si můžete prohlídku výstavy užít s večerní atmosférou, s úvodním slovem galeristy Pavla Chmelíka a promítáním filmu Andaluský pes, který vytvořil Dalí v roce 1929 společně s dalšíí legendou, filmovým režisérem Luisem Buñuelem. Nejbližší termíny:

 

čtvrtek 30. 6.
čtvrtek 7. 7.
úterý 12.7.
čtvrtek 14. 7.
Nutná rezervace (tel 604 446 087 nebo nevralova@artriumzlin.cz)

 

Akce pro dětské kolektivy

 

Pro dětské kolektivy jsou připraveny speciální komentované prohlídky s možností doplnit je zábavným testem. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. Rezervace: nevralova@artriumzlin.cz.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA