Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Stoupání na Petrůvku je již opraveno

date_range 26.Říj, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Po nové vozovce už jezdí motoristé v dvoukilometrovém kopcovitém úseku silnice mezi okružní křižovatkou nad Luhačovickou přehradou a obcí Petrůvka. Součástí opravy bylo i pořízení nové protismykové vrstvy v místě, kde dříve docházelo k častějším dopravním nehodám a haváriím vozidel.

 Oprava začala v srpnu                        foto: archiv redakce

Předmětem díla byla oprava silnice II/493 spojující oblast Luhačovické přehrady s obcí Petrůvka. Rekonstruovaný úsek je dlouhý 1 950 metrů. V celém úseku byla odfrézována původní narušená živičná vrstva v tloušťce 50 milimetrů. Byly zde vyspraveny všechny trhliny a plošné deformace a položena ložná vrstva živičné směsi s obsahem 20 procent recyklátu do úrovně původního povrchu.

 Nový povrch silnice

Následovala pokládka nové obrusné vrstvy o tloušťce 50 milimetrů. Krajnice byly očištěny a zhutněny živičným recyklátem, směrové sloupky vyměněny za nové plastové s trnem, ocelová svodidla byly mimo zídek kompletně vyměněna za nová. Část svislého dopravního značení byla vyměněna a bylo obnoveno vodorovné dopravní značení. Ve dvousetmetrovém úseku, kde je to důležité z hlediska bezpečnosti silničního provozu, byla položena protismyková vrstva. Konečná cena za tuto zakázku činí 12,676 milionu korun (vč. DPH). Silniční stavba byla financována z programu BESIP Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce zde byly zahájeny 31. července 2018.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA