Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

STRAM představí videoklip Fabrika. Natáčení provázely komplikace

date_range 13.Lis, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Z videoklipu fabrika. Foto: archiv STRAM

Zcela nový videoklip s názvem Fabrika představí skupina STRAM. Ten muzikanti natočili letos o prázdninách. Premiéra se uskuteční 16. listopadu u příležitosti koncertu ve vsetínském hudebním klubu Bunkr. Novince předcházel snímek V náručí, který tento rok získal ocenění na mezinárodním festivalu ARSfilm a obsadil druhé místo v soutěži Festklip.

 

Videoklipem Fabrika se STRAM vrací k odlehčenému žánru, který je skupině blízký. V podobně humorném duchu se totiž nesl už klip Pod Čerňanskú Kyčerú, který na youtube dosud zhlédlo přes 130 tisíc diváků. Do stejné kategorie patří Mimozemšťan, pojednávající o náhodném setkání vesmírného cestovatele s několika obyvateli Valašska. „U natáčení Fabriky jsme se opět velice dobře bavili, i když začátek a závěr se pořádně zkomplikoval,“ prozradil režisér a kytarista v jednom Vojta Kocůrek. „Těsně před startem natáčení se omluvily dvě herečky, takže jsme byli v zoufalé situaci a hrozilo, že dlouho připravované natáčení budeme muset přesunout na jiný termín. Což jsme si ale nemohli dovolit, protože technika i celá výprava už byla na místě. Trn z paty nám vytrhly dvě krásné slečny z našeho doprovodu: Liduška Kovaříková a Danča Štefelová, které se nám podařilo přemluvit a vysvléct je do plavek,“ popisuje s úsměvem Vojta Kocůrek.

 

Další problém se dostavil v samotném závěru. Ne tak úplně vlastní vinou ho způsobil hlavní hrdina, kterého ztvárnil Josef Holub. „Co budeme zapírat. Kompars nám o pauze hlavního hrdinu opil. A to takovým způsobem, že Pepa úplně ztrácel orientaci v čase i prostoru, což bylo pro další práci nepříjemné. Závěrečný záběr, který měl trvat asi 10 vteřin se klukům podařilo natočit až po téměř dvou hodinách a skoro čtyřiceti neúspěšných pokusech. Kdyby se točilo na film, tak zkrachujeme, ještě že existuje ta digitální technika,“ poznamenal baskytarista Daniel Káčer, který si zároveň střihl roli jednoho z dělníků. „Upozorňovali jsme fanoušky, ať mu pořád nenalévají, ale bylo to málo platné. Nicméně problémy jsou od toho, aby se řešily a vše jsme nakonec dotáhli do úspěšného konce. Na natáčení zůstaly krásné vzpomínky a teď se všemu už jen smějeme,“ dodal Dan Káčer.

 

Videoklip Fabrika vznikl na motivy skladby Vzpomínky na fabriku, která pochází z dílny autorské dvojice Jiří Pirník/Michal Mikulenka. Píseň poprvé vyšla už v roce 2002 na albu Balón a skupina ji má v repertoáru dodnes.

 

Premiéra se uskuteční ve vsetínském Bunkr Clubu 16. listopadu. Doprovodný koncert začne ve 21 hodin, samotné promítáním je naplánované na půlnoc.

 

Fabrika je už druhým letošním videoklipem STRAMu. V červnu skupina představila snímek V náručí, který byl natočen podle scénáře Radomíra Dolanského a jehož kmotrem se stal známý český rocker Petr Kolář. Snímek získal ocenění na  mezinárodním festivalu ARSfilm a v soutěži Festklip s ním STRAM obsadil v konkurenci téměř sedmi desítek skupin druhé místo.

 

-ms-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA